Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek: 13. haftaya girerken sıkıntılı bir durumdayız. Ama alttakiler de kazanamıyor. Buna güvenerek hareket etmeyeceğiz

Gençlerbirliği İlhan Cavcav Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Mehmet Özdilek, hafta sonunda Gaziantepspor ile önemli bir müsabaka oynayacaklarını kaydetti. Özdilek, “Kendi evimizde rakibimiz gibi görünen bir takımla oynayacağız. Kazandığımız zaman rakibimizin önüne çıkacağız. Oyunsal anlamda çok büyük bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.
Takımdaki sakatlar hakkında bilgi veren Özdilek, ufak tefek sıkıntıları olduğunu ifade etti. “Oli Trabzon’da dizine aldığı darbeden dolayı 4 gündür antrenmana çıkamıyor. Ona biraz da gribal enfeksiyon ekledi bugün itibariyle. Hasta olanların da ekonomik ceza ödemesi var. Bu konuşmayı oyuncularla yapmıştım. Takımda hasta olan herkes ekonomik anlamda bedelini ödeyecek. Kendilerine iyi bakmaları çok önemli. Stancu’da biraz üşütme vardı ama onda çok ağır bir sıkıntı yok. Guido da 5 gündür antrenmana çıkmıyor. Ama yarın başlar diye düşünüyorum. Gaziantep maçına en sağlıklı 11’le çıkacağız. Kazanırsak önümüzü çok daha iyi göreceğiz. Devre yaklaşıyor. İçeride 3 dışarıda 2 maçımız var. Tüm müsabakalara tek tek bakacağız. Oyuncu grubuma güveniyorum.” diye konuştu.
Gençlerbirliği savunma oyuncusu Ahmet Oğuz da daha çok çalışarak takımın şu anda bulunduğu yeri düzelteceklerini söyledi. Ahmet Oğuz, geçen sene çok maçta süre alamadığını hatırlatarak şunları söyledi:
“13. haftaya girerken sıkıntılı bir durumdayız. Ama alttakiler de kazanamıyor. Buna güvenerek hareket etmeyeceğiz. Bu hafta elimizden geleni yaparak 3 puanı almak istiyoruz. Daha çok kupa maçlarında oynadım. Ama bu sene Mehmet Hoca ve Baxter Hoca bana şans verdiler. Bunu da boşa çıkarmamaya çalışıyorum. Alternatifsiz olmam herhangi bir baskı yaratmıyor ama takım içinde oynayabilecek arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum.”
HEMEN GERİ ÇEKİLİYORUZ,
BİR KORKU SALIYOR BİZİ
Defans hatalarını değerlendiren Oğuz, maçın başından 80. dakikaya kadar iyi oynadıklarını son 10 dakikada konsantre kaybı yaşadıklarını söyledi. Oğuz, “Bu oyunu genele yaydıklarında çok iyi bir takım olacaklarını kaydetti. Ahmet Oğuz, “Savunma anlamında son 10 dakikalarda daha çok konsantre olmamız lazım.” diye devam etti.
Türk futbolunun sorunları üzerine gelen bir soru üzerine ise Oğuz, “Ben de şikayetçiyim diyebilirim Türk futbolundan. Çünkü Avrupa maçı izlediğimiz zaman baya bir fark var. Avrupa takımı 1 gol attığı zaman iki, üçü, dördü istiyor. Ama biz bir attığımız zaman hemen geri çekiliyoruz. Bu da mağlubiyetin baş mimarı gibi bir şey. Tribünleri doldurmamız için bizim de bir şeyler vermemiz lazım. Geri çekilme hocanın talimatı değil. Bu Türkiye’nin artık fobisi olmuş. Hemen geri çekiliyoruz, bir korku salıyor bizi. İnşallah ilerleyen zamanlarda düzeltiriz.” diye cevap verdi.