Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek: Çalışarak, gelişerek bu eksiklerimizi mutlaka gidereceğiz. Ancak elimizdeki mevcut kadroyla ilk yarıyı tamamlayacağız.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Gaziantepspor’la 2-2 sonuçlanan karşılaşma ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, 11’e 11 oynarken gösterdikleri direnci, coşkuyu ve heyecanı maçın ikinci yarısında 9 kişilik rakipleri karşısında gösteremediklerini; bunun sonucu olarak da 2 tane ilginç gol yiyerek, yok yere puan kaybettiklerini söyledi.
Özdilek, “İlk 45 dakika için söylenecek fazla bir şey yok. Bu bölümde her yönüyle çok iyi oynayan bir Gençlerbirliği vardı. Belki ilk devre 5-6’yı bulabilirdik ama çok cömert davrandık. İkinci yarı ise tam tersi oldu ve takımda bir durgunluk baş gösterdi. Dışarıdan yaptığımız tüm ısrarlı ikazlara rağmen bir geri çekiliş yaşadık. Takım üzerinde bir türlü rahatlama olmadı. Bu baskıyı özellikle maçın sonlarına doğru daha fazla hissetmeye başladık. Bu sezon sanıyorum dördüncü kez böyle puan kaybediyoruz. İkinci yarıda iyi oynamadık ve rakibimize hiç beklemediği anda 1 puan hediye ettik” şeklinde konuştu.
Oyuna sonradan giren oyuncuların hiçbir katkı sağlamadığını belirten Özdilek, “11’e 9 oynadığınız zaman 2 oyuncu fazlasın, bunun başka bir izahı yok. Rakip zaten sonuca razı olmuş, zihinsel ve fiziksel olarak havlu atmış durumdayken üst üste 2 gol yemenin asla mazereti olamaz. Hiç kimsenin kimseye bir şey söylemeğe hakkı yok. takım olarak istediğimizi yapamadık. Direnç katmak için sonradan oyuna aldığımız oyunculardan maalesef bu beklentileri alamadık. Belki maç 3’lere 5’lere gidecek ama, inanılmaz bir telaş, inanılmaz bir stres ve gerginlik baş gösterdi, 2 tane doğru dürüstü pas yapamadık. Bunun neticesinde de ortaya çıkan ‘doldur boşalt’ futbolunda kötü goller yiyerek böyle beklenmeyen sonuçlar alıyorsunuz. Bireysel olarak değil ama takım olarak bazı sıkıntılarımız var.
Çalışarak, gelişerek bu eksiklerimizi mutlaka gidereceğiz. Ancak elimizdeki mevcut kadroyla ilk yarıyı tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.