Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasındaki mücadele bugün  saat 20.00’da Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak. Maç Digitürk – Lig TV ekranlarından naklen yayınlanacak.

Süper Lig’ kötü bir başlangıç yapan, ilk iki hafta sonunda Teknik Direktör Baxter ile yollarını ayıran ve Mehmet Özdilek’le anlaşan Gençlerbirliği, lige hızlı bir giriş yapan ve şampiyonluğu hedefleyen Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bireysel hataları en aza indirmeleri durumunda Beşiktaş’ı yenebileceklerini belirterek, “Futbol her sonuca açık bir oyun. Biz de buna göre hazırlık yaptık. Galip gelecek güce sahibiz” dedi.
Özdilek, Bursaspor yenilgisi ve bugün oynayacakları Beşiktaş maçı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, kolay gol yediklerinden söz ederek, hafta içinde yaptıkları çalışmalarda bu sorunu çözebilmek için yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını söyledi. Bursaspor maçında da bu tür hataların devam ettiğine dikkat çeken Özdilek, Beşiktaş karşısın da ne olursa olsun basit gol yememeleri gerektiğini ve Bursaspor maçında yapılan hatalardan mutlaka uzak durmaları gerektiğini vurguladı.
Deneyimli çalıştırıcı, şu an ligin en iyi takımına karşı oynayacaklarını ifade ederek, “Kazanmak adına ne gerekiyorsa sahada onu yapacağız.
Hep söylüyorum, oynadığı oyundan keyif alan, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir takım olacağız. Bursaspor karşısında bunu gösterdik, Beşiktaş’a karşı da daha yüksek bir performansla çıkacağız. Oyuncularıma güvenim tam” şeklinde konuştu.