Sanatsal çalışmalarını Ankara’da sürdüren Beyhan Özcan, ‘Issız Sandallar ve Kuşlar’ isimli ilk kişisel sergisini Vakıfbank Sanat Galerisi’nde sanat severlerin ilgisine sundu. 29 yağlı boya eserin yer aldığı sergiye katılan davetliler, teması sandal ve kuşların yer aldığı yağlıboya eserleri ilgiyle izledi. Sergi, 3 Şubat tarihine kadar Vakıfbank eski genel müdürlükte yer alan sergi salonunda gezilebilecek.

Sanatsal çalışmalarını birçok ressamın atölyesinde sürdürdüğünü ifade esen ve Hacettepe üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olduğunu belirten Beyhan Özcan, “Sanatsal çalışmalara ilgimden dolayı lise yıllarımda desen ve sulu boya dersleri almaya başladım. Sanat hayatımda birçok karma sergilere katıldım. İlk kişisel sergimi de emekli olduğum Vakıfbank’ta açmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Sanatsal çalışmaları hakkında bilgiler veren Özcan, “Benim temamın ana konusu; bize bahşedilen yaşamı anlamlandıran dünyayı hor kullanmak. Şu gerçeği hep unutuyoruz. Dünya bizlere ait değil, bizler dünyaya aitiz. Herkes, her şey toprağa dönüştüğünde kim bilir belki de ıssız sandallar ve kuşlar geriye kalır. Bu temaları tuvallerime taşıyarak, doğayı hor kullanılmaması ve canlılara sahip çıkılması konusunda mesajlar vermeye çalışıyorum” dedi.