Dünya Kadınlar Günü nedeniyle her yıl Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen öykü yarışmasında dereceye girenler belli oldu.

Geçtiğimiz yıllarda yoğun ilgi gören ve bu yıl da “Mutluluğu arayanlar…” konusuyla Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların ilgisini çeken yarışma için yüzlerce başvuru alındı.  Birinciliğe “Ararken bulunan bir sepet hüzün” isimli öyküsüyle Zeynep Satı Yalçın, ikinciliğe “Umut” isimli öyküsüyle Ebru Dişiaçık, üçüncülüğe ise “Oh, annem şarkı söyledi” isimli öyküsüyle Atiye Güner Tümüklü değer görüldü. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Altındağ Belediyesi’nin büyük bir coşkuyla ve çok geniş bir katılımla kutladığı “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlama programında verildi.  Birincilik ödülüne değer görülen Zeynep Satı Yalçın’a ödül olarak dizüstü bilgisayar, ikinci Ebru Dişiaçık’a dijital kamera, üçüncü olan Atiye Güner Tümüklü’ye ise dijital fotoğraf makinesi hediye edildi. Konuyla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı kadınların kendilerini değişik mecralarda ifade edebilmeleri için pek çok proje hayata geçirdiklerini kaydederek “Altındağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların aktif katılımlarıyla kutlandığı bir ilçe… Biz 8 Mart’ı protokole yönelik salon programlarıyla geçiştirmek yerine kadınların planladığı ve bizzat sahnelediği etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinliklerin önemli bir parçası da düzenlediğimiz öykü yarışmasıdır.” dedi.
Öykü yarışmasında anlatılan öykülerin kadınların kendi hayatlarını veya iç dünyalarını yansıttığına dikkati çeken Tiryaki, yarışmaya katılan tüm eserlerin çok çarpıcı ve profesyonel bir dille yazılmış olduğunu ve her yıl dereceye giren eserlerin belirlenmesinde çok zorlanıldığını söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI