Yıllardır sokaklarda caddelerde faaliyet gösteren oto galerileri Ankara’da Otonomi adında toplu satış sitesine kavuştular. Emeği geçenlere teşekkürler.

Ancak bu yeni site tüm Ankara’nın ihtiyacını karşılamıyor.
Öncelikle Esenboğa hava alanı yolu üzerinde olması ulaşım zorluğu sağlıyor.
Büyükşehir ya da ilçe belediyelerinin Ankara’nın dört köşesine birer Otonomi benzeri oto galeri satış siteleri kurmaları gerekir.
Bu konuda Milli Emlak da elindeki arsalar ile katkı sağlayabilir.
Örneğin Gölbaşı, Kayaş, Sincan, Eryaman, Çankaya gibi semtlere de toplu satış dükkanları içerecek oto galeri siteleri kurmak lazım ki Ankaralılar kentin çeşitli yerlerinde bu hizmetten yararlanabilsinler.
Hala bulvar, cadde ve sokaklarda bulunan galeriler böylece daha düzenli işyerlerine kavuşurlar.
Bu toplu yerleşim yerlerine, noter, sigorta, araç eksper ve trafik tescil büroları da açılırsa 2. El satışlarında çok önemli bir hizmet sağlanır.
Ayrıca hükümetin 2. El araç satışlarında getirdiği yeni kurallar da alıcı ile satıcı arasındaki ihtilafları ortadan kaldıracaktır.

OTONOMİ

Otonomi, 2016 yılında faaliyete geçen Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomobil ticaret ve yaşam merkezidir. Başkent Otomotivcileri Toplu İşyeri Kooperatifince yaptırılan Otonomi, 375 bin metrekare alan üzerinde 663 bağımsız bölümde (551 otomobil showroom, 10 plaza) akaryakıt istasyonu, 5 yıldızlı hotel, AVM, otomobil müzesi, iş merkezleri olarak 2 etapta planlandı
Merkezde ayrıca fast food alanları, kafeterya, noter, bankalar, eczane, kuaför, süpermarket, sigorta merkezi, oto check-up merkezi, oto tamir-bakım-servis alanları, ihale merkezi gibi işletmeler yer alıyor.