İZMİR (Ege Ajans)- Anadolu Otizm Vakfı öğrencileri Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Çiğli 2’nci Ana Jet Üssü Komutanlığı 125’inci Eğitim Filosu’nu ziyaret etti. Otizmli öğrencilere, Filo Komutanı Yrb. Beşir Kanat tarafından uçaklar ve helikopterler tanıtılırken Simülatör Filo Komutanlığı’nda uçuş deneyimi yaşatıldı.2.’nci Ana Jet Üssü Komutanı Tümg.Kubilay Selçuk bu özel öğrencilerin mutlu olmasını sağlayan tavırları,mavi göklere hakimiyetin gururunu aşılayan konuşmalarıyla onların hayallerinde bulutların üzerine çıkmalarını,simülatörün koltuğuna oturduklarında sonsuzluğa kanat çırpmalarını sağladı.
Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlen ziyaret sırasında otizmli çocuklar keyifli dakikalar yaşadı. 23 öğrenciden ve her bir öğrenciye özel öğretmenlerden oluşan grup gün boyu farklı deneyimler edindi.Pilot kıyafeti giyip pilot oldu,helikopter ve uçaklarda gökyüzüne meydan okudular. Ziyarete öğle yemeği ile başlayan özel öğrenciler Yrb. Beşir Kanat’ın refakatinde askeri uçak ve helikopterleri tanıma şansını yakaladılar. Daha sonra Simülatör Filo Komutanlığı binası önünde askerler tarafından bayraklarla karşılanan öğrenciler simülasyon uçaklarla uçuş heyecanı yaşadı.
Komutanlığın Brifing salonunda ise engelli öğrencileri Tümgeneral Kubilay Selçuk karşıladı. Öğrencilerin diledikleri gibi serbestçe davranmaları için çaba sarf eden Tümgeneral Selçuk, içten tavırlarıyla tüm öğrencilerin sevgisini kazandı. Üs Komutanı bu özel öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilirken,öğrenciler mutlu,gururlu,kalpleri havacılık aşkıyla doluydu…