Remzi Yılmaz, 16 yaşında bir sanatçı. Bütün tasarımlarını, çizimlerini elini hiç kaldırmadan ve hiç renk kullanmadan yapıyor. Bütün eserleri siyah beyaz.

12301173_1538515869800468_1362667047_nGeçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da karikatürünü çizen ve kendisine hediye eden Remzi Yılmaz’ın bu serüvendeki büyük destekçisi ve bizlere ulaşmadaki en önemli aracısı ise ağabeyi Tayfun Yılmaz
Sanata olan kabiliyeti çok küçük yaşta annesi tarafından keşfediliyor. Yeteneğinin farkedilmesiyle Remzi, seramik dersleri alıyor ve seramikten totemler yapıyor. Remzi Yılmaz, bir otist. Sanatı, Remzi’nin hayalgücüne bağlı ilerliyor ve tamamen onu yansıtıyor.

“Otizmliler için hayat iyi, kötü; tehlikeli, güvenli; zor, kolay; evet, hayır gibi uçlardadır. Soruların cevapları bin bir çeşit değildir.” diye tanımlıyorlar Remzi’nin sanatının çıkış noktasını. Remo, bugüne dek önemli sanat galerilerinde kendine yer buldu. Çeşitli formda bardakların üstündeki eserlere şimdilik İstanbul, Ankara ve internetten ulaşılabiliyor. Esasında Remzi Yılmaz, çok yetenekli olmanın ötesinde ister istemez de çok önemli bir mesaj ve ilham veriyor. O sadece bir otist değil. O bir otist ve bir tasarımcı.