Ankara’nın köklü kulüplerinden Mamakspor’dan Ostimspor’a transfer olan Mutlu Acar, attığı gollerle adeta izleyenlerini kendine hayran bıraktı…

U 17 Liginde grubunda şampiyonluk mücadelesi veren Ostimspor ile Tapu Kadastro 19 Mayıs 2 onlu dış sahada karşı karşıya geldi. Tapu Kadastro attığı gollerle bir anda 2-0 öne geçti. Bu skordan sonra sahneye çıkan Mutlu, sahada adeta devleşti. İlk golü atan ve ardından 2 asist yapan genç oyuncu bir anda durumun 3-2 ye gelmesini sağladı. Durum 3-2 iken peşpeşe 2 gol daha atan Mutlu Acar, zor maçta takımının 5-2 öne geçmesini sağladı. Bu skordan sonra oyundan Tapu Kadastro düştü. Ve Ostimspor maçı 8-2 kazandı. Attığı gollerle ve yaptığı asistlerle takımının 3 puan almasını sağlayan 1999 doğumlu Mutlu Acar, ‘3 yıl Mamakpor forması giydim. Burada kazandığım tecrübe beni başarılı olmamı sağlıyor. İnanıyorum ki ilerleyen haftalarda Ostim olarak çok iyi yerlere geleceğiz. Ostimspor, takımında arkadaşlık mükemmel. Mamakspor’dan geldim. Hiç yabancılık çekmedim. Hocalarıma ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Amacım profesyonel olmak bunu da başaracağıma inanıyorum’ diye konuştu.
GOLLER: Bilal Şahin (Dk. 21), Nevzat Üstün dk. 23 (Tapukadastro spor), Mutlu Acar (25-61-66), İbrahim Ünver (dk.70) Adem Fırat Pamuk (dk. 71-80) Abdullah Gözağaç (dk. 55-62) Ostimspo.