Osmanlıspor, Gaziantepspor’la oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Boluspor’la oynanan hazırlık maçının ardından bir gün izin yapan Mor-Sarılı ekip, bugün topbaşı yaptı.

Tecrübeli teknik adam Hamza Hamzaoğlu nezaretinde akşam saatlerinde yapılan antrenman, yaklaşık olarak 1,5 saat sürdü. Antrenmana ülkelerinin milli takımlarında bulunan Badou Ndiaye (Senegal), Thievy Bifouma (Kongo), Avdija Vrsajevic (Bosna-Hersek) katılmazken tedavi süreci devam eden Engin Bekdemir ise takımdan ayrı koşu yaptı.

Diğer yandan sakatlığı geride bırakan Musa Çağıran ise bugün takımla birlikte çalışmalara başladı. Isınma koşusuyla başlayan haftanın ilk antrenmanına 8’e 3 top kapma oyunuyla devam edildi.

Dayanıklılık koşusu yapan Mor-Sarılı ekip daha sonra taktik çalışmasına geçti. Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Pazar günü sahasında Gaziantepspor’u ağırlayacak olan Başkent ekibi, bu maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu nezaretindeki antrenman, core (vücut ağırlığıyla yapılan) çalışmasıyla başladı. Egzersiz lastikleriyle yapılan özel çalışmanın ardından 6 farklı istasyonda çabukluk ve sürate yönelik çalışmaya geçildi.

7’ye 2 top kapma oyunu ve ardından yarı sahada gruplar halinde taktiğe yönelik özel çalışma yapan Mor-Sarılı ekip, 3 kaleden kurulu yarı sahada oynanan maçla antrenmanı sonlandırdı.

Ülkesinin milli takımından bugün dönen Badou Ndiaye (Senegal) takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde koşu yaptı. Diğer yandan milli takımlardan dönmeyen Thievy Bifouma (Kongo), Avdija Vrsajevic (Bosna-Hersek) ve tedavisi devam eden Engin Bekdemir antrenmanda yer almadı.