Osmanlıspor adıyla Süper Lig’deki ilk sezonunda Avrupa kupasına katılma yarışının içine giren başkent ekibinde futbolcular, sezonun kalan 6 haftasında başarılı sonuçlar alarak bu hedefi gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Mor-sarılıların orta saha oyuncusu Mehmet Güven, 10 maçlık güzel bir seri yakaladıklarını söyledi.
Yenilmezlik serisinin takımı farklı yere taşıdığını belirten Mehmet, “Avrupa kupasına gitme yarışındayız.” dedi.
Mehmet, ligin ikinci yarısında güzel bir takımdaşlık yakaladıklarını dile getirerek, bu süreçte oynayan, oynamayan ve sonradan oyuna giren herkesin elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştığını anlattı.
Takımdaşlığın futbolculara olumlu yansıdığını belirten Mehmet, “İnşallah bunun sonu güzel, Avrupa olur. İlk senemizi böyle bir başarıyla taçlandırırız, diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
Kulübün ciddi bir potansiyelinin bulunduğunu ve ilk sene ligde kalmayı amaçladıklarını ancak gelinen noktanın farklı olduğunu dile getiren Mehmet, şöyle konuştu:
“Bulunduğumuz konum Avrupa’yı gerektiriyor. Yarışın içinde olduğumuzu gösteriyor. Biz de kalan 6 hafta içinde elimizden gelen gayreti gösterip, gitmeye çalışacağız. Çıta biraz yükseldi. Bu kulübün hedefleri büyük. İlk geldiğimde bu yönde konuşmalar oldu. İlk sene burada kalıp, ikinci sene yukarıları zorlayıp, üçüncü sene şampiyonluk… Neden olmasın, örnekleri var. Anadolu’dan çok iyi takımlar çıktı. Torku Konyaspor, Bursaspor gibi. Her sene bir takım çıkıyor.”
Başkent ekibinin savunma oyuncusu Muhammed Bayır ise ligde kalmayı hedefleyen bir takım olarak başladıkları sezonda Avrupa’yı hedefleyen bir noktaya ulaştıklarını söyledi.
Ligde 10 maçtır yenilmemelerinin takımda Avrupa heyecanının daha iyi hissedilmesine neden olduğunu anlatan Muhammed, “Daha çok inandık. Artık Avrupa hedefimiz oluştu. Bundan sonraki tek hedef Avrupa.” dedi.