Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Osmanlı Stadının Maraton ve Protokol Tribünleri Isıtıcı Sistemleri yapıldı ve faaliyete geçti. Ancak yarın (8 Nisan 2015) tarihinde saat 14.00’de montajı da biten işin ihalesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Osmanlı Stadının Maraton ve Protokol Tribünleri ısıtma sistemleri yapılarak faaliyete geçmesine rağmen ihalesinin yarın ( 8 Nisan 2015 ) tarihinde Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacağı belirlendi.
Osmanlı Stadında Maraton ve Protokol tribününe montajı yapılan ısıtma sistemi Osmanlıspor’un ve Beşiktaş’ ın oynadığı tüm maçlarda çalıştırıldı.
Osmanlıspor yetkilileri, “ 20 bin kişilik Osmanlı Stadı’na üstten ısıtma sistemi yerleştirildi. Doğalgazla çalışan sistem sayesinde maça gelen taraftarlar soğuktan etkilenmiyor. İlk etapta stadın protokol ve maraton tribünlerinin üst kısmında hazır hale getirildi “ dediler.
Ancak Ankara Büyükşehir Başkanlığının web sayfasında yer alan ihaleyi incelediğimizde ise ihale duyurusu şu şekilde yer aldı:
İhale Adı: ISITICI SİSTEMLERİ SATIN ALINACAKTIR
İhale Birimi: Fen İşleri Dairesi Başkanlığı
İhalenin Kısa Özeti: Yenikent Osmanlı (ASAŞ) Stadyumu’na Ait Maraton ve Protokol Tribünleri Isıtıcı Sistemleri Montajlı Mal Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
İhale Adresi: Emniyet Mah. Hipodrom Cad. No: 5 B Blok Kat: 7 (İhale Toplantı Salonu) Yenimahalle
İhale Günü ve Saati: 08.04.2015 – 14.00
Şimdi gözler ihalenin kaç liraya, nasıl sonuçlanacağında ve kurulu mevcut ısıtma sisteminin sökülüp sökülmeyeceğinde.