TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Gaziosmanpaşa Karlıtepe Ortaokulu’nda düzenlenen Bilim Fuarı’nda öğrenciler yaptıktıları projeleri sergiledi.

Fuarda, öğrencilerin yaptığı, Çanakkale Anıtı, Kabe, Süleymaniye Cami gibi önemli mekanların maketleri ve yaklaşık 150 resim yer aldı. Bilim Fuarı’nın proje sorumluluğunu üstlenen Fen Bilgisi Öğretmeni Mustafa Yılmaz Yaşaroğlu, öğrencilerle birlikte gerçekleştirdikleri proje ve deneyleri Gaziosmanpaşa İlçe Milliği Eğitim Müdürü Mustafa Dağ ve fuara katılanlara tek tek anlattı. Öğrenciler yaptıkları deneylerle izleyenlere görsel şov sundu.
Öğretmen Mustafa Yılmaz Yaşaroğlu, fuarda yaklaşık 80’e yakın farklı proje, çok sayıda önemli mekanın maketi ve 150’ye yakın resim bulunduğunu söyledi. Yaşaroğlu, fuarın amacının öğrencilere bilim ve bilimsel gelişmeleri sevdirmek olduğunu belirterek, “6 ay boyunca 160 öğrencimizle Fen Bilgisi, Matematik, Görsel Sanatlar, Teknolojik Tasarım, Din Kültürü, Türkçe ve Sosyal Bilimler dahil bütün branşları birleştirerek her öğrenci kendi yeteneklerini ortaya koydu. Biz öğrencilerimize hayal ettiklerini yaptırmaya çalıştık. Bu şekilde öğrencilerimize hayal sınırlarını göstermeye çalıştık. Bu projeleri çocuklar kendileri yaptıkları için ileride daha büyük projelere girmekten çekinmeyeceklerdir” dedi. (DHA)