Spor-Toto süper Ligi’nin 32.ncı haftası 2 maç haricinde tamamlandı. Ligin tepesinde, ortasında ve dibinde önemli maçlar oynandı. Maçlarda seyirci çokken futbol ve sportmenlik yine yoktu.
Cumartesi gününün ilk maçı Sivas ile Gençlerbirliği arasında oynandı. Sivas moralsiz,formsuz ve isteksizdi. Ankara ekibi ilk yarı iyi oynadı, hoş Sivas çok kötüydü, ataklar yaptı goller kaçırdı ama yine de öne geçti.
İkinci yarı da böyle oynanırken, Sivaslı Gökhan Süzen ikinci sarıdan kızardı. Sivas hırslandı, önde bastı ve beraberliği sağladı. Baskıya devam eden Sivas kazandığı penaltıyla kazandı ve ümitlendi.
Günün ikinci maçı da ligin dibini ilgilendiriyordu. Gaziantep-Eskişehir maçında daha iyi oynayan ev sahibiydi. Duran toptan da olsa golü buldular. İkinci yarıda de ev sahibi kaçırdı da kaçırdı. Eskişehir bir atakla eşitliği sağladı. Maçın bitimine 1 dakika kala(90+4) evsahibi penaltı kazandı. Antepli kötü vurdu. Kaleci tuttuğu topu eliyle konraatak yarattı ama arkadaşları faydalanamadı.
Günün son maçı, Osmanlı Spor ile Bursa arasında oynandı. Maçta 6 gol ve seyirci vardı ama futbol ve sportmenlik her maçta olduğu gibi yine yoktu. Bursa 3-0 öne geçti ve durdu. Ankara ekibi bireysel oyunu ile eşitliği sağladı. Hatta öne bile geçebilirdi ama olmadı.
Pazar günü ilk maç Akhisar ile Kayseri arasında oynandı. Maç öğlen sıcağında oynanınca, futbolcular mayıştı, seyirciler(Yaklaşık 2 bin kişi) mayıştı, ben mayıştım. Maçın en güzel hareketleri karşılıklı atılan gollerdi.
Günün ikinci maçında Trabzon ile Rize kapıştı. Daha doğrusu Trabzon oynadı Rize seyretti. Maç seyircisiz oynanınca Trabzon coştu attıkça attı. Ancak futbol ve sportmenlik yine yoktu.
Pazar gecesinin ilk maçı Mersin-Antalya arasında oynandı da nasıl oynandı? Mersin Lig’den düşmüş, moralsiz ve gençlerle oynuyor. Antalya rahat ama futbolu unutmuş. Maçta seyirci ve futbol yok. Antalya doğru dürüst bir atak yapıp golü buldu. Üstüne yatıp 3 puanı aldı.
Ve derbi..Galatasaray-Beşiktaş maçın da, futbol vasat idi. Seyirci 26 bindi. Ki bunlardan biri gol atılırken sahaya girdi. Galatasaray bütün gücünü ilk yarı harcayıp Beşiktaş’ı durdurdu. Bütün maç boyunca iki kez kaleci Tolga ile karşı karşıya geldiler. Yasin auta atarken, Emre,Tolga’yı geçemedi.
Beşiktaş ise ilk yarı da rakibini üstüne gelmesine izin verip yorulmasını sağladı. İkinci yarı da önde baskı yapıp atak üstüne atak yaptılar ama Sosa fırsatları harcadı. Sosa’dan bir şey olmayacağını anlayınca, Oğuzhan devreye girdi ve Cenk’i kaçırdı. Onunda ortaya çevirdiği topu Gomez ağlara gönderdi. Altın değerindeki bu gol Beşiktaş’ı şampiyonluğa bir adım daha yanaştırdı.
Anlamadığım bir nokta var. Beşiktaş gole giderken bir Galatasaraylı seyirci sahaya girdi ve gole çok sevindi. Yayıncı kuruluş sormuş soruşturmuş ve uygulamanın doğru olduğunu öğrenmiş. Gerekçe sahaya girenin kimseye dokunmamış olması. Peki ya Podolski’ye veya Donk’a saldırsaydı, ne olacaktı? Seyirci 4.ncü hakeme,”Ağabey söz kimseye vurmayacağım” deyip, öyle mi sahaya girmiş? Tam Cem Yılmaz komedi filmi..