Yurt Kurspor’u yenip, devreyi en iyi şekilde kapatmanın sevincini yaşayan Yeşil-Beyazlılar, elde ettiği galibiyetle 2016 yılına mutlu giriyor.

Amatör Süper Lig’in ilk devre ve son derbi maçında Yurt Kursppor’u 2-1 yenen Ormanspor, yeni yıla çifte sevinçle giriyor. Amatör Süper Lig (ASL’in) ilk yarısının son maçında, 19 Mayıs 2’ olu sentetik çim sahada Yurt Kurspor’u yenip, devreyi en iyi şekilde kapatmanın sevincini yaşayan Yeşil-Beyazlılar, elde ettiği galibiyetle 2016 yılına mutlu giriyor. Kalitesi yüksek olmayan maçın ilk bölümünde her iki takımda gol atma başarısı gösteremeyince 45 dakika 0-0 kapandı. İkinci yarıya daha atak başlayan ORMANSPOR, 47 dakikada H. İbrahim Mercimek’n, attığı golle 1-0 öne geçti. Bu golle sevinen Yeşil-Beyazlılar, 51 dakikada da Emre Toruk’un attığı golle farkı ikiye çıkarmanın sevincini ikinci kez yaşadı. (2-0). İki gol yiyerek bir anda şoke olan sezonun istikrarlı takımlarından Yurt Kurspor, ortaya koyduğu kötü oyununun şaşkınlığını bir süre üzerinden atamadı.
Maçın bitimine az bir süre kala ve yaptığı iki değişiklikle olacak ki, geçte olsa baskılı oyunu eline aldı. Ve 86 dakikada kazanılan serbest vuruştan ikinci yarıda oyuna giren Hakan Günak’ın attığı golle durum 2-1 oldu ve taraflar başkaca gol atmayınca maçta 2-1 Ormanspor’un üstünlüğü ile sonuçlandı. Ormanspor (2) Yurt Kurspor (1) Antrenör: Ramazan Karacif