BALIKESİR’in Bandırma ilçesinde evinde beyin kanaması geçiren ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 60 yaşındaki Mehmet Ergünhan’ın organları dört hastaya umut oldu.

Bandırma ilçesinde oturan evli ve iki çocuk babası 60 yaşındaki Mehmet Ergünhan evinde dört gün önce beyin kanaması geçirdi. Ailesi tarafından Bandırma Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve tedavi altına alınan Mehmet Ergünhan’ın sabaha karşı beyin ölümü gerçekleşmesi üzerine doktorlar organlarının bağışlanması için ailesiyle görüştü. Ailesinin organların başka hastalara umut olması için bağışlanmasına karar verdi.

Karaciğer Bursa’da özel bir hastanede, böbreği Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Kornealar ise Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere ameliyatla alındı.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, “Tedavi gören hastamızın beyin ölümü gerçekleşince ailesiyle görüşüp organlarını bağışlamaları için müsaade aldık ve tedavi gören dört hastaya umut oldular” dedi.