orav_logo1Öğretmen Akademisi Vakfı ( ÖRAV ) gönüllüleri, 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek 37. Vodafone İstanbul Maratonu’nda öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmak için koşuyor.

ÖRAV’ın “Türkiye’nin Öğrenen Öğretmenleri” projesine bağış toplamak için “Öğretmenlerimiz İçin Koşuyoruz!” sloganıyla koşacak gönüllüler, Türkiye’nin gelecek kuşaklarını yetiştiren öğretmenlere destek olmak isteyenleri de “Yardımseverlik Koşusuna” destek olmaya çağırıyor.

ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN KOŞUYORUZ

ÖGV tarafından yapılan açıklamaya göre, Öğretmen Akademisi Vakfı gönüllülerinin çağrısıyla toplanacak bağışlar, Türkiye’nin dört bir köşesindeki devlet okullarında görev yapan öğretmenlere sunulacak ücretsiz eğitimlerde kullanılacak.

ÖRAV
ÖRAV ‘ın “Türkiye’nin Öğrenen Öğretmenleri” projesine bağış toplamak için “Öğretmenlerimiz İçin Koşuyoruz!” sloganıyla koşacaklar…

Açıklamada, eğitimlerin pedagojik yönü gelişmiş, üretken, empati sahibi, eleştirel düşünebilen öğretmenlerin çoğalmasına katkı sağlayacağı belirtilerek, “ Vakfın gönüllülerinden oluşan 52 kişilik ( ÖRAV ) koşu ekibi “Öğretmenlerimiz İçin Koşuyoruz” sloganı ile geride bırakılan her kilometrede, öğretmenlere katkıda bulunmanın verdiği gurur ve mutlulukla daha hızlı koşacak. Toplanan bağışlar ise daha aydın yarınlar için Türkiye’ye hız kazandıracak’’ denildi.