Konyalı amatör olta balığı avcıları, Beyşehir Gölü’ndeki iki adanın amatör olta balıkçıları’na tahsis edilmesini istiyor.

Konya Amatör Olta Balıkçıları, Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAOBDER) Başkanı İlhan Bal, Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar’ı makamında ziyaret etti.

Bal, ziyareti sırasında Konyalı amatör balıkçılar için Beyşehir Gölü’nde amatör olta balıkçılığı için “2 adanın kendilerine tahsisini talep ettiklerini” belirterek, “Bu tahsis gerçekleşirse, kıyıya yakın ve ulaşım imkanını fazla olan adalar olması faydalı olacaktır” dedi.

Ziyarette, amatör olta balıkçılarının sorunları ve isteklerini de sıralayan Bal, İl müdürlüğü ile amatör olta balıkçılığının daha bilinçli yapılması için dernekleri tarafından düzenlenen eğitim seminerinin oldukça verimli olduğunu, bu seminerlerin, olta balıkçılarını ve ticari balıkçıları koruma ve kontrolle yetkili olan emniyet, jandarma, orman muhafaza memurları ve diğer görevlilere de verilmesi gerektiği aktardı.