Evet, başarısız bir darbe ancak etkisi ağır oldu. Darbe gecesinde yaşananları gördükten sonra FETÖ’cü olarak adlandırılan ordu içerisindeki darbecilerin ne kadar gözlerinin döndüğünü tüylerim ürperircesine izledim.

Bunların gerçekleştireceğiz darbe başarılı olsaydı vay halimize dedirten cinsinden. Hem acımasızlar, hem de akılsızca bir darbe girişimine kalkıştılar. Tiyatro gibi darbe yakıştırmasına bazıları sanki iktidarın yaptırdığı gibi algılıyor.
Yok, öyle bir şey. Görünen manzara baktığınızda görüntü bu. İnsan şaşmıyor mu? Darbe yapmak kelleyi koltuk altına almak demektir. İşte idam kararının geri getirilmesi de tartışılıyor. Mevkilerinden oldular. Bir insanın başına gelebilecek en kötü teşhir olan eli bağlı, başından polisin tuttuğu görüntüde kim teşhir olmak ister.
Bir de bunlar yıllardır, komutanlık yapmış paşalar olur ise. Türk savaş uçakları sivillerin üzerine ateş açan görüntüler. Trafiğin en yoğun olduğu saatlerde trafiğe dalan tanklar ve arabaları ezerek geçen görüntüler.

GERÇEKTEN ALLAH TÜRKİYE’Yİ KORUMUŞ

Bu görüntülere baktığımızda gerçekten  çok vahim görüntüler Bu ülkede darbeler olmuş, ancak bu görüntüler yaşanmamıştı. Sanki bir düşman ordusu girmiş, sağa solu bombalıyor. Demokrasinin olmazsa olmazından olan Parlamento’ya sahip çıkacağına bombalıyor. Her şeyi ötesinde masum, sivil insanları üzerine ateş açılıyor. Ankara ve Meclis bombalanıyor. Böyle bir darbe zaten başarılı olsaydı bile hâkimiyeti uzun sürmezdi. Türk milletine ateş eden, kucaklamayan bir anlayış sanıyor musunuz iktidarda kalsın?
Onlaa daha başından bir maceraya atılmışlar.

OLMAYACAK DUAYA ÂMİN GİBİ

Evet, iktidarı elinde bulunduran siyasi iradeden ve onun liderinden memnun olmayabilirsiniz. Ancak böyle bir kanlı darbe bunun başına siyasilerden çok sivil insanları da yerleştirirsiniz, başarmanız çok zor nitekim hepsi bunu şimdi yaşamları ile ödeyecek. Bence de müstahak. Bu görüntüleri yaşadıkça kanım donuyor. Bunlar Türk ordusunda çıktığına bile inanmıyorum. Nasıl bir anlayış, nasıl bir insanlık, nasıl bir Türkiye yaratmak.

DURUM DEMEK Kİ HALA VAHİM

Sabah uyandığımda 3 ay olağanüstü hal yani OHAL ilan edilmiş. Demek ki, bu FETÖ’cular o kadar etkin o kadar devletin içerisinde örgütlenmiş ki, hükümet kırmızı alarma geçti. Aylardır, ininize gireceğiz diye mitinglerde konuşan siyasiler bir şey yapmamışlar ama bu darbe girişimi onlara da en büyük kanıt oldu.
Sanıyorum listeleri hazırlamışlar. Şimdi bu darbe girişimini fırsat bilip inlerini şimdi dağıtacaklar. Çünkü daha evvel böyle bir girişimde bulunsalardı, toplumsam tepki olur diye çekiniyorlardı.
Şimdi toplumsal desteği de alarak binlerce insana işlerinden el çektiriliyor. Türkiye bu sürece daha yeni başladı. Evet, FETÖ inleri şimdi tamamen darmadağın ediliyor.
İyi de ediliyor.
Gün Türk Askerine de sahip çıkma günüdür ki içindeki vatan hainlerini temizleyen Türk silahlı Kuvvetleri Atatürk ilke ve inkılaplarının her zaman olduğu gibi yılmaz bekçisi olmaya da devam edecektir.