Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimlerine ne kadar önem veriyoruz değil mi? Dünün çocukları bugünün gençleri okudular öğretmen oldular ve bugünün çocuklarını yetiştirecekler.

Ama nasıl?

Evlerinde oturarak değil tabi. Milli Eğitim bakanlığı başvuruları alacak, kuraları çekecek ve binlerce öğretmenin atamasını yapacak.

Genelde bu atamalar Ağustos aylarında yapılıyordu ama 2016 yılında 15 Temmuz darbe girişimi olunca öğretmen atamaları yapılamadı.

Ayrıca binlerce öğretmen de FETÖ ilişkileri nedeniyle görevden alındı.

Hükümet yetkilileri de Milli Eğitim bakanı da Şubat 2017 tarihinde yani sömestir döneminde atamaların yapılacağını söylediler.

Ancak sömestir geldi geçti bu atamalar yapılmadı derken Milli Eğitim Bakanı ismet yılmaz önümüzdeki hafta 20 bin öğretmen alımı yapılacağını açıkladı.

Ayrıca Öğretmensiz okullar ve öğrenciler öğretmen beklerken, öğretmenler de evlerinde atama bekliyorlar.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Binlerce öğretmen atama bekliyor. Öğretmen ataması Ağustos 2016’da yapılacaktı, yapılmadı. Şubat 2017’de yapılacağı söylendi, şubat ayı geldi, bu kez şubat atamalarının yetişmeyeceği söyleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Maliye Bakanı, Millî Eğitim Bakanının konuyla ilgili açıklamaları birbiriyle örtüşmüyor. Ağustos 2016’dan beri bu süreç tamamlanamadı mı? “70 bin öğretmen açığı var” diyor Bakan ama sadece 20 bini alınıyor.

Kalan 50 bin öğretmen ne zaman alınacak belli değil çünkü kesin olarak söylenmiyor.

Atama bekleyen öğretmenler ve aileleri bir an önce sürecin sonuçlandırılmasını istiyor.
Ayrıca FETÖ gerekçesi ile mağdur olan ancak bu cemaat ve örgütle ilgisi olmayan öğretmenlerin durumu ne olacak belli değil.

Özetle Öğretmenler görevlerine dönmek istiyorlar, öğretmenler atanmak istiyor, öğrenciler ve veliler de benim gibi açıklama bekliyor.

FACEBOOK YORUMLARI