Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğü, İlkokul öğrencilerine yaşadıkları doğal çevrede besin zinciri doğanın ve dengesinin korunması konusunda eğitim verildi.

Kazım Karabekir İlkokulunda öğrencilere verilen eğitimde, besin zincirindeki bir organizmanın yok olması altındaki organizmaları da etkileyeceği açıklandı. Yetkililer örnek olarak, yılanla fareyi verdi. Yılanların yok olması halinde farelerin çoğalacağını ve bunlarında diğer canlıların yiyerek azalmasına neden olarak doğanın dengesinin bozulmasına sebep olacağı vurgulandı. Bu nedenle besin zincirindeki organizma çeşitliliğinin korunması zorunlu olduğu bildirildi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu öğrencilere verilen eğitimde çevreyi, hayvanları ve bitkileri tanımaları onlara zarar vermemeleri ve korumaları gerekliliği konusunda bilgiler aktarıldığını söyledi. Programın sonunda şube müdürlüğü yetkilileri okul bahçesine kış aylarında öğrencilerin buğday, bayat ekmek ve yiyecek bırakmaları için yemleme platformu hediye etti.