YASAR UNIVERSITESI ILETISIM FAKULTESI ILE SANAT VE TASARIM FAKULTESI'NIN ISBIRLIGIYLE DUZENLENEN CONTACT II. ULUSLARARASI OGRENCI FILMLERI FESTIVALI'NDE BU YIL ULUSLARARASI OGRENCI FILMLERI YARISMASI DA YAPILDI. (FOTO: IZMIR DHA)

İZMİR’de, Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenen ve dünyanın farklı sinema okullarında yapılmış filmleri bir araya getiren Contact II. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali’nin kapanışa özel ödül töreni Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yeni nesil sinemacıları İzmir’de buluşturan festivale bu yıl Almanya’nın önemli okullarından Wim Wenders, Doris Dörrie, Caroline Link gibi dünyaca ünlü isimleri mezun eden Münih Film Okulu da konuk olarak katıldı.
Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin işbirliğiyle düzenlenen Contact II. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali’nde bu yıl uluslararası öğrenci filmleri yarışması da yapıldı. Direktörlüklerini Prof. Dr. Nazlı Bayram ile Prof. Dr. Şefik Güngör yaptığı yarışmaya, dünyanın çeşitli sinema okullarından bin 46 film başvurdu.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...