Aldığı birçok ödülle adını duyuran Demiurk Sanat Akademi, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.

Makedonya Ohrid’de düzenlenen 8’inci Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde başarılı olarak, en iyi performans ve en iyi topluluk ödüllerini alan akademi dansçıları, ödüllerini Başkan Yaşar’la paylaştı.
Makedonya’dan Yaşar’a hediye yağmuru
Akademi kurucusu Tuğba Eraslan ve öğretmenleri eşliğinde Belediye Sarayı’na gelen dansçılar, Yaşar’a Makedonya’dan yöresel kıyafet, magnet, gofret, Ohrid manzaralı tablo getirerek, çiçek ve Demiurk Kulüp tişörtü de hediye ettiler.
Hediyeleri kabul ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yaşar, “Cumhuriyetin İlçesi Yenimahalle’den böyle başarılı toplulukların çıkması beni çok mutlu ediyor. Uluslararası festivallerde, şampiyonluklarda hem ilçemizin hem de ülkemizin adını duyurdunuz. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Yenimahalle’nin tarihi ödülle doldu
Sözlerine devam eden Yaşar, “Bizlerde belediye olarak birçok dalda şampiyon olduk, ödüller aldık. Bunların hepsi Yenimahalle’nin tarihine geçiyor. Ben göreve gelmeden önce Yenimahalle konuşulan bir ilçe değildi, şimdi ise Türkiye’nin her yerinde konuşulmakta. Ülkemizi temsil ederek Ankara’nın ve Yenimahalle’nin adını duyuran tüm sporcularımıza, dansçılarımıza herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ben gençlerimize çocuklarımıza, yaşlımıza, kadınlarımıza hizmet etmekten gurur duyuyorum. Başarı yolunda gençlerimize elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. Türk kültürünü dünyaya duyuran herkesin de arkasındayım” diye konuştu.