ODTÜ’lüler Yenimahalle’de buluştu

0
100

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 60’ıncı yaşını, ODTÜ Türk Halk Bilimi Topluğu ise 55’inci yaşını Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde halk türküleriyle kutladı.

60’ıncı Yılın Türküsü adlı kutlamaya çok sayıda ODTÜ öğrencisi ve mezununun yanı sıra Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan da katıldı.

Türkülere can verdiler

ODTÜ THBT Öğrencileri ve Mezunları tarafından öyküleri ile seslendirilen türkülere Yaşar da eşlik etti.
“Her türkünün ardında bir öykü ve bir kahraman var” diyen THBT korosu, birbirinden değerli türkülere can vererek, katılımcıları sesleriyle büyüledi.

“ODTÜ Türkiye’mizi dünyada temsil ediyor”

Kutlamada konuşma yapan Yaşar, “Bugün burada ev sahipliği yapmaktan onur duyuyorum. ODTÜ Türkiye’mizi dünyada temsil eden ilk üniversitemiz. ODTÜ; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkent’inin simgelerinden birisidir. Mezunlarıyla başarıdan başarıya imza atan ve yine mezunlarıyla Türk ekonomisine katkı sağlayan bir üniversite. Şuanda mezun verdiği öğrencilerinin çoğu, dünya şirketleri arasında pay sahibi olan şirketlerde emekçi olarak yönetici olarak ve hatta şirket sahibi olarak çalışmaktadır. ODTÜ’ye hak ettiği değer verilerek, üniversitemize müdahale edilmemelidir” dedi.
Konuşmasının ardından Başkan Yaşar’a ODTÜ adına THBT’nin eski Müzik Eğitmeni ve Şefi İhsan Öztürk tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.