29 Haziran – 4 temmuz 2015 tarihleri arasında cambrils, barcelona’da gerçekleşen uluslararası yaz futbol turnuvasında iki yaş grubunda müsabakalara katılan odtü futbol okulu türkiye’ye iki kupa getirdi.
Turnuvaya 11 ve 12 yaş grupları ile katılan odtü futbol okulu, romanya, estonya, mısır, finlandiya ve türkiye’den ted istanbul koleji ile aynı grupta yer aldı. 12 Yaş grubunda grup ikincisi olan odtü futbol okulu ted istanbul koleji’ni (12 yaş grubu) yenerek turnuvanın 3.Sü oldu. 11 Yaş grubunda ise yarı finalde yine ted istanbul kolejinin 11 yaş grubu ile penaltılara kalan odtü futbol okulu, penaltılar sonucunda 3-2 yenilerek 8 takımın yer aldığı turnuvayı 4.Lükle bitirerek kupayı ankara’ya getirdi. Futbol okulu antrenörlerinden bülent karaca, ilk kez katıldıkları uluslararası futbol turnuvasında sporcularının çok iyi mücadele ettiğini, önemli bir deneyim kazandıklarını ve kupa ile dönmüş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Odtü futbol okulu’nun koordinatörü özgür norman, odtü futbol okulu’nun ülkemize iki kupa ile dönmüş olmasını bir başlangıç olarak gördüklerini söyledi ve bu faaliyetlerin sporcuların gelişimine büyük katkılar sağladığını gözlemlediklerini belirtti.
Odtü futbol okulu, çocukların küçük yaşlarda sistemli ve disiplinli futbol eğitimi çalışmaları sonucunda bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel olarak gelişimlerini sağlamak amacıyla, 8 yıldır çalışmalarını odtü içerisindeki tesislerde hafta sonları 6-14 yaş gruplarına yönelik olarak yürütmektedir. Saygılı, çalışkan, sorumluluk sahibi, toplumsal ahlaki değerleri benimseyen, güvenilir bir kişilik sahibi, futbola özgü beceri ve  yetenekleri gelişmiş, topluma ve ailesine faydalı bir birey yetiştirmeyi hedefleyen odtü futbol okulu’nun ilkeleri:
“1.Futbolda kazanmak her şey değildir. Kaybederken de çok şey kazanılabilir.
2.Çocuklara futbol oyununu sevdirmek, iyi bir taraftar ve futbolsever olmasını sağlayacaktır.
3.Futbol eğitimi ile okul eğitimi birbiri ile çelişen kavramlar değildir. Bir arada yürütülmelidir. “ Olarak belirlenmiştir.
Ulusal ve uluslararası müsabakalarda centilmence yer alan odtü futbol okulu, yeni dönem hazırlıklarına ağustos ayı sonunda başlayacak.