Ayvalık Fenerönü Mevkisi ve Dikili Kumburnu Mevkisi’nde bombaş kalan sahile,  kaçaklara ait olduğu sanılan ayakkabılar ve çeşitli giyim eşyaları vurdu.

BALIKESýR'IN AYVALIK ILE IZMIR'IN DIKILI ILCESINDE, GECEN 5 OCAK'TA BINDIKLERI LASTIK BOTUN BATMASI SONUCU 31 MULTECININ YASAMINI YITIRDIGI FACIADA KUVVETLI FIRTINA NEDENIYLE DUN (PERSEMBE) ARA VERILEN ARAMA-KURTARMA CALISMALARI BUGUN DE YAPILAMADI. FACIADAN SONRA BOMBOS KALAN SAHILDE, KACAK GECISLERI DE DURDU. (FOTO: HUSNU EVREN / AYVALIK, DHA)

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesi ile İzmir’in Dikili ilçesinde, geçen 5 Ocak’ta bindikleri lastik botun batması sonucu 31 kaçağın yaşamını yitirdiği faicada, kuvvetli fırtına nedeniyle dün  ara verilen arama- kurtarma çalışmaları bugün de yapılamadı. Faciadan sonra bomboş kalan sahilde, kaçak geçişleri de durdu.
Facianın ardından her iki sahilde de sessizlik hakim olurken, iki gündür fırtına ve güvenlik tedbirlerinin arttırılması nedeniyle bölgeden Yunan Adaları’na kaçak geçişlerinin olmaması dikkati çekti. Ayvalık Fenerönü Mevkisi ve Dikili Kumburnu Mevkisi’nde bombaş kalan sahile,  kaçaklara ait olduğu sanılan ayakkabılar ve çeşitli giyim eşyaları vurdu. Yine kaçaklardan geri de kalan kumsaldaki can yelekleri fırtınayla birlikte etrafa savruldu. Faciadan sonra bölgede başka kaçakların da  olabileceği ihtimali üzerine başlatılan arama- kurtarma çalışmaları, saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle dün olduğu gibi bugün de yapılamadı.