Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, “Tüketicilerimizin güvenle Nutella yiyebilmelerini garanti etmek için en iyi hammaddelerle,  en yüksek sağlık güvenliği standartlarında üretim yapıyoruz” dedi.

Nutella’nın üreticisi Ferrero Grubu, Dünya Nutella Günü’nde Manisa fabrikasında tüketicisi ile buluştu. Sözlerini tutarak fabrikalarının kapısını tüketicilerine açmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, “Tüketicilerimizin güvenle Nutella yiyebilmelerini garanti etmek için en iyi hammaddelerle,  en yüksek sağlık güvenliği standartlarında üretim yapıyoruz. Tüketicilerimiz fabrikamızda bizlerle birlikte oldu ve tüm üretim aşamalarımızı ve hammaddelerimizi detaylı bir şekilde incelediler. Dünya Nutella Günü’nü onlarla bu şekilde kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

7 BİN BAŞVURU ARASINDAN SEÇİLDİ

Verilen bilgiye göre Dünya Nutella Günü’nde Ferrero Grubu sosyal medya ve internet sitesi üzerinden alınan 7 binden fazla başvuru sonucunda seçilen tüketiciler Manisa’da ağırlandı. 22 ilden gelen tüketiciler Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu ve Ferrero Manisa Fabrikası Müdürü Jorris Gamelin tarafından özel olan kurulan etkinlik alanında ve fabrikada konuk edildi.
Ferrero Ailesi için tüketici sağlığı ve güveninin her şeyden önemli olduğunun altını çizen Azmi Gümüşlüoğlu, “Bu yüzden ürünlerimizde kullandığımız ham maddelerin seçiminde son derece titiz davranıyoruz. Kalite kontrol ekiplerimizle bu gibi faktörleri sürekli olarak gözlem altında tutarak, ürünlerimizin tüketiciler açısından güvenli kalmasını da garanti ediyoruz” dedi.

“TÜRK FINDIĞININ DÜNYADAKİ ELÇİSİYİZ”

“NUTELLA ile Türk fındığını Dünya’ya tattırıyoruz” diyen Azmi Gümüşlüoğlu, “Fındık ihtiyacımızın çok büyük bir bölümünü Türkiye’den karşılıyoruz. Kullandığımız fındığın yüzde 90’ı Türk fındığı. 19. fabrikamızı Türkiye’de Manisa’da kurduk. Manisa haricinde Türkiye’de 6 üretim tesisimiz daha mevcut. 7 fabrikada 1600’ü aşkın çalışanımızla Türkiye için üretiyor, Türkiye’ye değer katıyor, Türk Fındığının en büyük elçisi olarak 100’den fazla ülkede milyonlarca insanla buluşturuyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’DEN 3 KITAYA İHRACAT

Türkiye’nin, Ferrero grubunun en çok değer verdiği ülkelerden biri olduğunun altını çizen Gümüşlüoğlu, “Ferrero Grubu olarak Nutella ile 1 milyar kavanozda Türk fındığının lezzetini tüm dünya ile buluşturuyoruz. Ayrıca Hali hazırda Türkiye’de 1 milyar Avroluk bir iş hacmi yürütüyoruz. Burada yaptığımız üretimle 3 kıtada 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Ferrero olarak Türkiye’nin muazzam potansiyeline inanıyoruz, güveniyoruz. Bu inanç, güven ve gönül rahatlığıyla yatırımlarımıza devam edeceğiz. Mart ayında yeni yatırımlarla Nutella üretiminde kapasitemizi yüzde 50 artıracağız” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI