Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezince (ORSAM) düzenlenen “Ortadoğu Yaz Okulları” seminerine Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ev sahipliği yaptı.
Yurtdışı Türkleri ve Akrabalar Topluluğu’nun (YTB) paydaşı olduğu seminere YTB bursu kazanan öğrencilerle lisans 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ve yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı.
Seminerde “Türk Dış Politikasını Dönüştürücü Bir Faktör Olarak Ortadoğu”, “Türkiye’deki Suriyelilerin Durumu”, “Ortadoğu’da Su Sorunu”, “Türkiye’nin Suriye politikası” konularında eğimler verildi.
NEÜ Rektörü Muzaffer Şeker yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu verileri bu tarz programlarla güncelleyerek yola daha emin adımlarla ilerleneceğini söyledi.
Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Buluş ise böyle bir programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
Seminer hakkında bilgi veren NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Murat Çemrek de daha önce bu tarz programlar düzenlediklerini, tekrar yaz okulları programları yapmak istediklerini belirtti.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.