Nesibe Aydın Eğitim Kurumları 1984 yılında Aydın Yayıncılık ile başlayaneğitim yatırımlarına Özel Nesibe Aydın Konya Okulları ile bir yenisini daha ekliyor

SUAT ÖZER / ANKARA -Nesibe Aydın Eğitim ailesi, 1997 yılında Nesibe Aydın Dershanesi, 2008 yılında Nesibe Aydın Gölbaşı Kampüsü ve 2011 yılında Sanat Akademisi ile Türk eğitim sisteminde marka kuruluşlar yarattı.

2015-16 eğitim-öğretim döneminde Türkiye’de teknolojiyi mimarisi ile bütünleştirmiş ilk Fen Lisesini kuracak kurum, yüksek akademik başarıyı hedefleyen öğrenciler için de Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi altında hizmet sunacak.

Nesibe Aydın eğitim ailesinin en yeni üyesi ise Konya’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. 2016-17 eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçecek Nesibe Aydın Konya Okulları bünyesinde, anaokulu, ilköğretim okulu, ortaokul ve lise yer alacak. Okul inşaatı ise Konya’ya en modern eğitim tesislerini kazandırmak üzere 2015 bahar döneminde başladı.

Vali Erol bilgilendirildi

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mirkan Aydın ve Salih Ünal, Konya’da faaliyete geçecek yeni okul yatırımıyla ilgili bilgi vermek üzere, Konya Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti. Vali Erol’a okulun altyapısı, hazırlık çalışmaları aktarılırken, Erol’un görüş ve önerileri de alındı.

“Türk eğitim sistemine katkımız büyüyor”

Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olması için çözmesi gereken en önemli sorunun eğitim olduğuna dikkat çeken Aydın, bu kapsamda Nesibe Aydın ailesi olarak Türk eğitim sistemine her kademede katkıda bulunduklarını söyledi. Nesibe Aydın Eğitim Kurumları olarak arzu edilen niteliklere sahip ve toplum ihtiyaçlarına cevap verebilecek bireyler yetiştirebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.