Pazar gecesi üç Milli takımımızın da önemli maçları vardı. Futbol da Hollanda, voleybol da İsrail ve basketbol da İspanya ile karşılaştı. Maçlarımız çok önemliydi.

Voleybol da Bayan Milli takımımız, CEV Avrupa Ligi yarı final maçında İsrail ile karşılaştı. Geçtiğimiz Çarşamba akşamı İsrail’i evinde 3-0 yenen bayanlarımız, Pazar gecesi de çok rahattı. İyi bir oyunla 3-0 kazandı. Millilerimiz Yunanistan-Macaristan karşılaşmasında turu geçecek takım ile final oynayacak.
Futbol da ise rakibimiz Hollanda idi. Takımımız sahaya ofansif bir oyun anlayışıyla 4-1-4-1 taktiği ile çıktı. Herkes, bilhassa Hollandalılar, Letonya maçında olduğu gibi hücum oynayacağımızı sandılar. Ama yanıldılar. Milliler alan savunması yaptı. Ve bu savunmayı başarıyla disiplinle sürdürdüler.
Hollanda’ nin pas yapmasına izin verdik. Maşallah onlarda 485 başarılı pas yaptılar. İlk top kayıplarında hızla çıktık ve Arda, defansın arkasına kaçan Oğuzhan’a “Alda at” dedi. Oğuzhan da abisini kırmadı. Doğup büyüdüğü ve temel alt yapısını aldığı Hollanda’ya hediyesini verdi.
İlk yarı kalemize bir kere geldiler ama Volkan iyi kapattı. Turuncular yine pas yaptı, pas yaptı ve sonunda Arda’ya kaptırdı Arda’da neden Barcelona’ya gittiğini attığı golle gösterdi.
İkinci yarıda da Hollanda bol bol pas yaptı. Biz de iyi savunduk kalemizi. Oh be diyeceğimiz bir pozisyon vermedik. Maç bağlandı derken Caner’in mücadele ederek, savaşarak ceza alanına getirdiği topu, Burak ağlara bıraktı.
Perşembe gecesi Letonya karşısında gol kaçırma rekoru kıran Millilerimiz, Hollanda karşısında 4 pozisyon bulup 3 gol attılar. Bu galibiyeti taçlandırmak için son iki maçımızdan en az 4 puan almamız lazım.
Pazar Gecesinin son Milli maçı basketboldaydı. Bir gece önce 58 yıldır yenemediğimiz İtalya’yı bir basket farkla yenerek şansızlığını kıran Millilerimiz dün gece İspanya ile karşılaştı. İspanyollar, bir gece önce Sırbistan’a yenilmelerinin acısını 12 dev adamdan aldılar.
Maçın ilk periyodu baş başa geçti. Ancak ikinci ve üçüncü periyotta İspanyollar boş atmadılar. El üstü birçok üçlük buldular. Öyle ki Üçlük oranları % 70, ikilik oranı %75 oldu. Bu arada serbest atış oranları ise %90 idi. Böyle yüksek yüzde ile oynayan takımın karşısında kim olsa yenilirdi. Bu maç takımıza fazla zarar vermedi. Bizim esas maçlarımız ilk önce Almanya sonra İzlanda.
Bu arada İngiltere’de yapılan Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye ikinci oldu. Son derece heyecanlı ve zevkli geçen maçta Millilerimiz ikinci yarı oyundan düştü ve yenildi. Ama olsun Avrupa ikincisi olmak da büyük başarı. Millilerimizi kutluyorum.
Bu kadar sevinç yaşamamız gerekirken Dağlıca’da terör saldırısı haberi aldım ve kahroldum. Şehit sayısı açıklanmadı ama bu hiç de iyiye işaret değildi. Sevincimiz, yasa dönüştü.
Askerlerimiz bu vatanın her karışını canları pahasına koruyorlar.
Sağ olsunlar var olsunlar.