Hayata geçirdiği etkinliklerle Yenimahallelilere her gün yeni bir heyecan yaşatan Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği “Şiirlerin Ateşi ile Opera Esintisi” adlı dinletiyi vatandaşlarla buluşturdu.
Opera Sanatçısı Ersoy Saklıca ve Şair Nihat Ölmez’in muhteşem düetiyle opera ve şiirin harmanlandığı konser, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Nazım Hikmet’in şiirleri opera ile okundu
Saz, keman, gitar ve akordeon eşliğinde türkülere eşlik eden koro da performansıyla büyüledi. Opera’nın türkülerle ve şiirlerle bütünleştiği günde, Yenimahalleliler Saklıca’dan türküleri bir de opera tarzında dinledi. Kulakların pasının silindiği gecede, vatandaşlara Şair Ölmez’in “Adı Sen” adlı şiir kitabı da dağıtıldı.
Minik solist
duygulandırdı
Ölmez’in ve Saklıca’nın performansıyla müzik ziyafeti yaşayan vatandaşlar, minik solist Azra Çiftlik’in, Ran’a ait “Kız Çocuğu” adlı şiiri okumasıyla duygulandı. Ayakta alkışlanan küçük solist, şiiri tekrar okuyarak, teşekkürlerini sundu. Program sonunda seyirciler, Şair Ölmez’in kitabını imzalatarak geceyi noktaladı.