Milli Eğitim Bakanlığı’nca, özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek teşvik için başvurular yarın sona erecek sonuçlar ise 3 Eylül’de açıklanacak. Teşvik almaya hak kazanan öğrencilerin tercih işlemleri ise 4-10 Eylül’de alınacak. Yerleştirme sonucuna göre, öğrencilerin 14-21 Eylül’de nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. Bakanlık, eğitim öğretim desteğinden yararlanan öğrencilerin, teşvik kapsamında farklı okullara nakil olmaları halinde dikkat etmeleri gerekenleri açıkladı.
BAŞVURU İÇİN YARIN SON GÜN
Buna göre, eğitim ve öğretim desteği tercihi yapacak öğrenciler için başvurular yarın erecek, başvuru sonuçları ise 3 Eylül 2015’de Bakanlığın internet adresinde ilan edilecek.
TERCİH İŞLEMLERİ 4-10 EYLÜL’DE
Eğitim öğretim desteğinden yararlanmaya hak kazanan öğrencilerin tercih işlemleri 4-10 Eylül 2015’de alınacak. yerleştirme sonuçları, 11 Eylül’de açıklanacak. Yerleştirme sonucuna göre, öğrencilerin 14-21 Eylül’de nakil ve kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.
NAKİL ORANLARI KONTENJANLARA GÖRE BELİRLENECEK
Eğitim ve öğretim desteği kapsamındaki özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okulları güncel bina kontenjanlarının yüzde 50’sine kadar, okul öncesi kurumlarda ise güncel bina kontenjanlarının yüzde 40’ına kadar eğitim ve öğretim destekli öğrenci nakli alabilecek.
Özel okulların eğitim ve öğretim desteğinden yararlanan öğrenci raporları “Eğitim ve Öğretim Desteğinden Faydalanan Öğrenciler” başlığı ile kurumunda eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazananların durumlarıyla ilgili bilgiler ise, “Eğitim ve Öğretim Desteği Öğrenci Durum Listesi” başlığı altında e-Okul modülü Sınav İşlemleri-Notlar ve Duyurular bölümünde raporlanabilecek.