Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde öğretmen-yazar Mercan Civan, her hafta, İlçe Halk Kütüphanesinde, ‘hikâye saati’ etkinliğinde okul öncesi çocuklarla buluşarak farklı bir etkinlik gerçekleştiriyor.

Lüleburgaz’da oturan öğretmen-yazar Mercan Civan, her hafta okul öncesi yaşlardaki çocuklar için kütüphanede ‘hikaye saati’ etkinliği düzenliyor. Gelen çocuklarla vakit geçirip hikayeler okuyan Civan, “Onların kişisel görüşlerini hep ciddiye aldım, bu görüşlerini açıklama fırsatı verdim. Bu yaşlarda kişisel buluşların, yardımlaşmanın ne kadar önemli, ne çok gerekli olduğu öğretmeye çalıştım. Öğrenmenin mutluluğunu geride bırakarak bütün kazanımlarını, birikimlerini, ceplerine, çantalarına, yüreklerine doldurarak evlerine döndüler. Bir sonraki etkinliğe tekrar katılma kararlılığı içinde oldular. Ben de onlarla bu mutluluğu paylaştım” dedi.

Elinden geldiğince buradaki etkinliklere destek olmaya çalıştığını belirten öğretmen-yazar Civan, çocukların gelişimine katkı sağlamaya çalıştığını ifade ederek, “Çocuklarımızın emeklerini, heyecanını renklendirme gayreti içinde oldum. Esasen eğitim sevgi ve gönül işidir. Eğer verilen emekler başarıya ulaşıyorsa, bu etkinliğin temelinde çocuk sevgisi bulunduğu içindir, özverinin böyle bir temelden beslendiği içindir” şeklinde konuştu.