Ülkemizde son 11 aydır meydana gelen çatışmalar, polis ve asker ölümlerinin üzüntüleri her günümün üstünü örtmesin desem bana katılır mısınız?

Tamam, mutlu olayım da, şehit cenazeleri memleketin her tarafından gelirken ben nasıl mutlu olayım? Hele ki can-I gönülden sevdiğim vatandaşlarım o mutlu günlerinde kapılarına gelen kötü bir haberle yerle yeksan olurken?
Mutlu bir birey olmak istiyorum bu ülkede!
Ancak cebimden, bu ortamı hiç algılamayanların paramı çalmasından bıktım; sizler de bıkmadınız mı sevgili işçi, köylü, memur dostlarım? Sizleri sokakta işsiz bırakan iktidara hesap sormak yerine, verdikleri erzak paketlerine göz yummadınız mı? Köylüler ürününüzü neredeyse bedavaya satarken iktidara lanet etmediniz mi? Ancak yine de onlara defalarca oy vermediniz mi?
Soma’daki, Diyarbakır’daki, Ankara’daki ve son olarak İstanbul’daki felaketlerden hiç birinizin canı, ciğeri acımadı da mı şimdi mutlu olacaksınız? Bazı yurtlar ile bazı kamplarda çoluk çocuğun başına gelen felaket tabloları da mı sizlerin vicdanını sızlatmadı?
Tekrar soruyorum hepinize… Başkalarının (tanrı mutluluk versin) evliliklerine salakça sevinip, vatanın ücra bir parçasını savunmak için görevlendirildikleri yerlerde Şehit olmaya hazır evlatlarımızca verilen o resimleri paylaşanların aklından zoru mu vardır?
Hiç bir vatandaşımın kılına zarar gelmesini ben istemezken, memlekette her gün yaşadığımız şehitlere ağlamayan bir iktidarın, ülkenin başındaki zat-I muhteremin yakını olan birinin düğününü kaçırmayacak kadar aklını kaçırmış mensuplarından biri ben miyim? Yoksa sizler misiniz? Eğer öyle iseniz arabanızı lütfen epey uzağa park ediniz.
Güneydoğu’daki şehirlerimizde her gün şehit kanı akarken benim mutlu olmam mümkün değil, hele ki devletimizin başındakiler Bayram ederken!
Daha önce de ifade ettiğim üzere, mutlu olmak istiyorum bu ülkede!
Şanslıyım ki bu ülkenin Atatürkçü kavramlarına sahip çıkabilecek ve hepimizi gururlandıracak bir gençliği vardır ki bir gün inanıyorum hesap soracak…