Aile Danışmanlığı Sertifika Programı, Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ATÜSEM) ve Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü işbirliği ile Ankara’da başlıyor.

Hablemitoğlu, ” Bu programı açmaktaki en önemli hedefimiz; gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, ailelerin daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu olabilmelerini sağlamak, aile bireylerinin sorunlarını ana kaynağına inerek, bilimsel olarak araştırmak ve çözmek için donanımlı aile danışmanları yetiştirmektir” dedi…

Haber: Cansu Nur Şahin

Programın koordinatörü Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, ” Bu programı açmaktaki en önemli hedefimiz; gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, ailelerin daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu olabilmelerini sağlamak, aile bireylerinin sorunlarını ana kaynağına inerek, bilimsel olarak araştırmak ve çözmek için donanımlı aile danışmanları yetiştirmektir ‘’ diye konuştu.

şengül

Aile danışmanlığınınbireysel psikolojik danışmadan (psikoterapiden) farklı olduğunu belirten Prof. Dr. Hablemitoğlu, odağında ailenin bir bütün olarak yaşadığı ve etkilenmekte olduğu yaşam olayları ve sorunların bulunduğunu da belirtti.
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazananlar, “Aile Danışmanı” unvanı alarak ilgili kurumlarda “Aile Danışmanı” olarak çalışma ve Aile Danışmanlığı Merkezi açma hakkına sahip olacak.

300 saatlik teori ve 120+30 saatlik kanıta dayalı uygulama ve süpervizyon eşliğinde toplam 450 saat sürecek programın hedef kitlesini  uzman, asistan, pratisyen hekimler, aile hekimleri, psikoloji, sosyoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik lisans mezunları oluşturuyor.
Detaylı bilgi ve ön kayıt için www.atusem.com adresini ziyaret etmek gerekiyor.
Program ve Tarihleri şöyle:
  • Yeni lisans mezunları ya da çalışmayan katılımcılar için hızlandırılmış yaz programı ( 21 Haziran2016 – 4Eylül 2016)
  • Çalışanlar için hızlandırılmış program (20 Eylül 2016 – 25 Aralık 2016)
  • Standart program (24 Eylül 2016 -16 Nisan 2017 – hafta sonları )