Spor-Toto Süper Ligi’ nin 19.ncı haftası Cumartesi oynanan üç karşılaşma ile devam etti.  Konya-Kayseri, Mersin-Akşehir ve Osmanlı Spor-Galatasaray maçlarında seyirci, futbol ve sportmenlik her zaman olduğu gibi yine yoktu.

Ancak öyle bir maç vardı ki Cumartesi günü, heyecan, çekişme, taktik, sportmenlik, zarafet ve güzellikleriyle büyüledi. Eczacıbaşı-Vakıfbank kadınlar voleybol maçı bir resital gibiydi. Maçta bir set haricindeki diğer setlerde kimin kazanacağı belli değildi. Eczacıbaşı rakibini 3-1 yendi ama Vakıfbank’ da kazanabilirdi. Soluk almadan hop oturup hop kalkarak seyrettiğim bu maç için sporcular ve teknik ekipleri ayakta alkışlıyorum.
Gelelim maçlara. Günün ilk karşılaşması Konya-Kayseri arasındaydı. Futbol adına hiçbir varlık gösteremedi iki takımda. Konya ev sahibi olarak son dakikalarda bastırdı ve penaltıdan attığı golle moral ve 3 puan kazandı.
İkinci maçta birincisi gibiydi. Mersin ve Akşehir orta saha mücadelesinde futbolu unuttular. Karşılıklı birkaç pozisyon vardı ama gol yoktu.
Günün son maçı Osmanlı Spor ile Galatasaray arasında oynandı. Ankara’ nin soğuğunda Galatasaray dondu. Maça Osmanlı Spor damgasını vurdu. Gol atmak ve kaçırmak için uğraştılar. Ayrıca gol yemek için de çok uğraş verdiler, bilhassa ilk yarıda.
Maçın ilk yarısında Ankara ekibi oynadı golü attı. Sonra savunması maça renk gelsin diye Burak’ a gol attırdı. Sonra ikisi % 100 olmak üzere 3 gol kaçırınca, Galatasaray “Altın kural”ı işletti ve öne geçti ama anında beraberlik golünü de yedi.
Maçın ikinci yarısının başında karamboldan öne geçen Ankara ekibi, maçın sonuna kadar kötü oynayan sarı kırmızılılara pozisyon bile vermedi. Bir başka deyişle Galatasaray hiçbir şey yapamadı. Pazar günü 5 maç vardı. İlk ikisi aynı saatte oynandı. Sivas-Eskişehir 6 puanlık maça çıktılar. Ev sahibi baskılı ve istekli oynadı..Önce penaltıyı, sonra da golleri kaçırdı. Eskişehir ise kalecisi ile direndi. Kırmızılı siyahlılar Altın kuralı uyguladı ve yaptığı tek atakla golü buldu.
İkinci yarı da Sivas bastırdı, Eskişehir kapandı. O kadar gol kaçıran ve kaleciyi bir türlü geçemeyen Sivas, aradığı golü penaltıyı kaçıran Atıf ile buldu. Yüklenen Sivas’ı oyuncusu Berkay durdurdu. Eksik kalan Sivas yine de oyuna asıldı,gol kaçırdı. Eskişehir ise Emre’nin 2.ncı asisti ve Engin’in nefis vuruşu ile tekrar öne geçti ve maçı da kazandı.
Aynı saatte Gençlerbirliği-Antalya maçı oynandı. Maçta seyirci ve futbol yine yoktu. Bilhassa Antalya hiçbir varlık gösteremedi. Gençler çok gol kaçırdı, daha doğrusu Antalya kalecisi 4-6 gol kurtardı. Duran toptan golü bulan Ankara ekibi haklı bir galibiyet aldı.
Pazar akşamüstü aynı saatte iki maç daha oynandı.
İlki Fenerbahçe-Rize arasında oynandı. Maçı 25 bin seyirci izledi. Diğer tüm maçların toplamından fazlaydı seyirci. Bu kadar seyirci futbol yerine bol bol penaltı seyretti. Hakem Fenerbahçe lehine iki, aleyhine de bir penaltı verdi. Bence üçü de doğru karardı. Rize maç boyunca bir kere pozisyon buldu onu da atamadı. Fenerbahçe de her maç olduğu gibi yine 3-4 gol kaçırdı ama oynanan futbol zevk vermedi.
Aynı saatte Gaziantep-Bursa maçı vardı. Antep’te kar vardı. Zemin temizlendi ama tarla gibi oldu. Eski maçları hatırlattı. Çamur, kar, tepeler, çukurlar doluydu sahada. Pas yapmak imkansızdı. Bu şartlara rağmen iki takım vasat üstü bir futbol oynadı. Bursa geçen hafta olduğu gibi geriye düştüğü maçı çevirmeyi bildi. Sercan yine takımın en iyisiydi.
Günün son karşılaşması Trabzon-Beşiktaş arasındaydı ama yoğun kar yağışı nedeniyle ertelendi. Beşiktaş Ligin ikinci yarısında henüz maç başlamadı.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin