Spor-Toto Süper Ligi’nin 15.nci haftasının son maçı Beşiktaş-Galatasaray derbisiydi. Atatürk Olimpiyat Stadında oynanan maçı yaklaşık 25 bin Beşiktaşlı izledi.
Takımlar ilk yarıya aynı taktik anlayışıyla başladı. Yani 4-2-3-1 yayılışı tüm takımlarda olduğu gibi iki büyük Kulüpte de uygulanıyor.
Maça iki takımda hızlı başladı, ama dakikalar geçtikçe Beşiktaş üstün oynamaya başladı. Galatasaray siyah-Beyazlıların istekli tempolu ve bol paslı oyununu seyretmeye başladı. Seyirci olmayan tek Galatasaraylı ise her zaman olduğu gibi kaleci Muslera idi. Galatasaraylı futbolcular, ‘Atamayana atarlar kuralı bizim için geçerli olur mu’ diye düşünmeye başladılar.
İkinci yarıya Galatasaray hızlı girdi. Altın kuralı kullanmak için atak yapmak zorundaydılar. Galatasaray savunması uzun top attı Sneijder’e. Kaleci Günay ıskalayınca, Hollandalı altın golü attı. Ancak sarı kırmızılıların sevinci çok kısa sürdü.
Golden sonra Beşiktaş atağa geçti, Galatasaray ceza sahasına yaklaşan Gomez, Muslera’nın kapattığı köşeden golü attı. Karşılıklı gollerde kalecilerin hatası vardı. Golden sonra Beşiktaş yine coşkulu oynamaya başladı ama yine Muslera’yı geçemedi.
Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Şenol Güneş yaptığı değişikliklerle takımını galibiyete taşıdı. Önce Olcay’ın yerine Kerim’i aldı. Daha sonra çok çalışan ve iyi oynayan Quresma’yı çıkarıp Gökhan’ı aldı. Gol ise Kerim’in ortasına arka direkte gelişine vuran Gökhan’dan geldi.
Golden sonra Galatasaray bastırıp maçı kurtarmaya çalıştı ama atı alan Üsküdar’ a çoktan geçmişti. Beşiktaş son 10 maçta Galatasaray’a karşı ilk galibiyetini aldı. Maçın yıldızı Beşiktaş’ tan İsmail Köybaşı’ydı. Hakem vasattı. Ahhh diyenin lehine verdiği fauller hariç fena yönetmedi maçı.