Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ın içinde bulunduğu araca İstanbul Hadımköy’de teröristlerce silahlı saldırı düzenlendi.

Murat Sancak, koruması ve şoförünün bulunduğu zırhlı otomobil, dün saat 12.00 sıralarında İstanbul Hadımköy Çamlıca Caddesi’ndeki ALKENT 2000 Sitesi önünde çapraz ateşe tutuldu. Otomobile çok sayıda kurşun isabet ederken, ölen ve yaralanan olmadı.

Sonsöz Gazetesi olarak menfur saldırıyı kınıyor, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a, korumalarına ve Star Gazetesi ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Menfur saldırıyı yapanların en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edilmelerini diliyoruz.

ZIRHLI ARACA ÇOK SAYIDA KURŞUN İSABET ETTİ

Araçta bulunan Sancak ve korumaları saldırıyı yara almadan atlattı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis araçlarının inceleme yaptığı araçta çok sayıda kurşun izi olduğu görüldü. Zırhlı olduğu belirtilen aracın ön cam yolcu bölümüne 4 kurşun geldiği bunlardan 2’sinin içeriye girdiği 2’sinin ise camda kaldığı kaydedildi. Polisin, delil incelemesinde kullandığı numaratörlerin çok sayıda olması dikkat çekti.

ARKADAN ÇARPIP ATEŞ ETTİLER

Sancak’ın aracına bir otomobil arkadan çarptı. Bunun üzerine koruma şoför araçtan indiler ve teröristler tarafından çapraz ateşe tutuldular. İlk bilgilere göre araca 21 mermi isabet etti. Saldırı sonrasında kısa süreli bir çatışma çıktı. Çatışmanın ardından iki saldırgan olay yerinden araçla kaçtı.