CHP GENEL MERKEZİ SÖĞÜTÖZÜ, MHP GENEL MERKEZİ BALGAT’ TA 5 YILDIZLI BİNALARDAN YÖNETİLİYOR…
SANMAYIN Kİ AK SARAY’A HAK VERİYORUM, YAZIMI OKUYUN KARARI SİZ VERİN…
Hakkıdır muhalefetin iktidar partisinin tüm icraatlarını eleştirmek. Hakkıdır Muhalefet Partilerinin Genel Başkanlarının, Cumhurbaşkanı’nı, Başbakan’ı eleştirmek. Ancak kendileri Saray’lardan farksız Genel Merkez binalarında yıllardır oturuyorlarsa hakları yoktur Saray’ ları, ihtişamları eleştirmek.
Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığı döneminde yaptırmaya başladığı Atatürk Orman Çiftliğindeki binayı Cumhurbaşkanı seçilince mekân olarak seçince muhalefet partileri, bir kısım medya ve sivil toplum örgütleri yoğun eleştiri bombardımanı başlattılar ve sürdürüyorlar.
Önce MHP’ den başlayayım. Binanın üzerinde Helikopter pisti dahi bulunan Balgat’ taki Genel Merkez’ de Genel Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter ve tabii Genel Başkan çalışıyor. Sekreterler, Özel Kalem Müdürleri, çaycılar, odacılar, şoförler ve tabi yakın korumalar ile özel güvenlik personeli.
Bu saydıklarımı aynen bulundukları için tekrar etmeden CHP Genel Merkezi ile devam edeyim.
Önce çok sık değişen Genel Merkez Yönetimi nedeniyle kim hangi odada oturuyor partililerin dahi karıştırdığı bir Genel Merkez’ dir.
Genel Merkez’in bahçesinde girişte başlayan Özel Güvenlik ve elektronik denetimden geçtikten sonra ikinci denetim Bina Girişinde başlıyor.
Ziyaretçilere elektronik giriş kartı veriliyor ve asansörde okutarak sadece gideceğiniz kata ulaşıyorsunuz. Tabii sekreterler girişteki sekretarya onay verirlerse.
Kemal Kılıçdaroğlu yeni seçildiğinde tebrike gittim ve 5 yıldızlı otellerin garsonlarından daha şık giyinmiş ellerinde beyaz eldivenlerle çay servisi yapan garsonları görünce dayanamadım ve bürokrasiden bu yana yakından tanıdığım Kılıçdaroğlu’ na şunları söyledim:
Sayın Genel Başkan, bu ne lüx, bu ne şatafat? Sosyal Demokrat bir partiye yakışır mı? Bina bomboş, evet seçim yok ama Genel merkez’ in uykuda olduğu gibi bir siyasi hava var binada. Bu Genel Merkez’ i içinize sindirdiniz mi?
Kılıçdaroğlu, “ Haklısınız, benim bu katımda danışmanlarımın oturacağı boş bir oda yok ama Sauna’ mız, Fitness Center’ ımız ( Zayıflama Salonu ) var” demez mi?
Say say bitmez, odalar, odalar sayıları açıklanmayan odalarda siyaset üretiliyor, iktidar icraatları için eleştiri dosyaları hazırlanıyor.
Evet, işte bu muhalefet AK Saray’ ı acımasızca eleştiriyor. Hakkıdır elbette eleştirecek.
Ama bu muhalefet Partilerinin Genel Başkanları (bilerek Liderleri yazmıyorum) önce kendi binalarının ihtişamlarına baksınlar.
Bu 5 yıldızlı Genel Merkezlerde oturarak siyaset yaparlarsa AK Saray’ ları eleştirecek hakkı olmadıkları gibi eleştirileri de vatandaşlara “ mantıklı, makul “ gelmez.
Kaldı ki “Genel Merkez binaları partilerin malıdır. Bugün Bahçeli, Kılıçdaroğlu yarın seçilen başka isimler kullanır “ diyorsanız, ayni yorum Cumhurbaşkanı ve Başbakan için de geçerlidir değil mi?
Aman, aman unutmadan yazayım AK Parti Genel Merkez’i de muhalefet partilerinden geri kalmaz şatafattadır.
Bir de Rahmetli Özal’ ın Başbakanlığında yaptırılan Çankaya Oran’ daki Milletvekili lojmanlarını kullanmayan AK Parti’ nin 13 yıl önceki siyasi kararını hatırlatayım. Aydınlıkevler’de mütevazı bir konutta 12 yıl Başbakanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan’ ın Cumhurbaşkanlığı için AK Saray’ı yaptıran değişimi de yazmaktan imtina etmeyelim?

FACEBOOK YORUMLARI