Spor-Toto Süper Ligi’nin 22.ncı haftası, Cuma akşamı, Konya-Sivas maçı ile başladı. Maç ta mücadele,pas,gol,faul, sarı kart, aldatma, itiraz ve seyirci vardı ama futbol bana göre yoktu. Teknik adamlarımız ve futbolcular  mücadele etmeyi, çok faul yapmayı iyi futbol zannediyorlar.

Gelelim maça..Sivas pas yaptı,şut attı, onu yaptı bunu yaptı ama bir türlü gol atamadı. Konya ise maçın başında duran toptan ilk golünü atınca, Sivas’ı seyretmeye başladı. Futbol yoktu. Maçın tam özeti, Sivas topla oynadı, Konya kazandı.
Cumartesi üç maç oynandı. İlki Kasımpaşa-Eskişehir maçıydı. Maçta mücadele,pas,gol,faul, sarı kart, itiraz ve aldatma vardı ama seyirci ve futbol yoktu. Kasımpaşa ilk organize atağında golü buldu. Eskişehir ortalıkta yoktu. Kasımpaşa da Eren’in gol atmada Derdi yok. Keşke Milli takımızda da oynayabilseydi. İkinci yarı Eskişehir bende varım dedi ama atı alan Üsküdar’a geçmişti.
Günün ikinci karşılaşması, Antalya-Rize arasında oynandı. Maç ta mücadele, pas, gol, faul, sarı kart, aldatma, itiraz ve seyirci vardı ama futbol yine yoktu. Maça Rize iyi başladı birkaç atak yaptılar ve duran toptan öne geçtiler. Sonra Antalya bastırmaya başladı. Nitekim Hakemin haklı penaltısıyla eşitliği sağlıdalar. İkinci yarı da aynı şekilde oynandı. Antalya Etoo’su olmadan kazanmayı bildi.
Günün son karşılaşması, Bursa-Fenerbahçe maçıydı. Maç ta mücadele,pas,faul, aldatma, sarı kart, ve itiraz vardı. Seyirci, gol ve futbol yoktu. Futbol iki takımın oynamasıyla güzelleşir. Tek taraflı oyun futbol değildir. Fenerbahçe tek kale oynadı maç boyunca ama Kaleci Harun’u geçemedi.
Bursa’yı tanıyamadım. Çökmüş sinmiş bir Bursa vardı sahada. Saha deyince, yeni stat güzel ama zemini bir rezalet.. Fenerbahçe’den 1 puan almak iyi ama bir tane organize atak yapamadı Bursa. Tatsız tuzsuz bir maçtı.
Pazar günü Lig’de 4 maç vardı ama ikisi aynı saatte oynandı ne hikmet ise. Kayseri-Kayseri maçında da mücadele,pas,gol,faul, sarı kart, itiraz ve aldatma vardı ama, seyirci ve futbol yine yoktu. Maçın kısa özeti: Kayseri kaçtı, Gaziantep yakaladı..
Aynı saatte oynanan, Osmanlı Spor-Mersin maçında da, mücadele,pas,gol,faul, aldatma, sarı kart ve itiraz vardı ama seyirci ve futbol yoktu. İlk yarı da Mersin bir şeyler yaparak, Osmanlı ise hiçbir şey yapmayarak gol buldular. İkinci yarı Mersin benden bu kadar diyerek, Osmanlı’ya yol verdi.
Günün 3.ncü maçı Akhisar ile Başakşehir arasında oynandı. Maçta, mücadele,pas, faul, aldatma, sarı kart ve itiraz vardı ama seyirci, gol ve futbol yoktu. İki takımda sıfır çekti.
Pazar gecesi Galatasaray-Trabzon maçı vardı. Lige havlu atmış iki takımın maçında nasıl bir futbol olacağını merak ederken, sahneye hakem çıktı. Ateş Deniz Bitnel çok kötü bir maç yönetti. Verdiği penaltılar yanlış vermedikleri penaltıydı. Her kararı hatalıydı.
“Hakem hatalı,hakem kötü, hakem görmemiş, hakem duymamış, hakem şunu yaptı,hakem bunu yaptı” şeklinde konuşuyoruz yazıyoruz ve eleştiriyoruz. Peki ya futbolcular.Sütten çıkmış ak kaşık gibi hepsi masum mu?..
Her türlü aldatma numaralarını biliyorlar.Harika balıklama atlıyorlar. Öyle güzel sesleri var ki, “Ahhhhhhh” diye bağırdıklarında, yer gök inliyor. Darbe aldıklarında, maşallah 10 takla atıyorlar. Yerlisi yabancısı Türkiye’deki futbolcular birer ana kuzusu. Fiske alsalar, 2-3 dakika kıvranıyorlar. En küçük harekette hemen itiraza başlıyorlar. Hakemin üstüne yürüyorlar. Sanki hakemin kararını değiştirebilecekmişler gibi. Yenildikleri zaman ise, suçluyu hemen ilan ediyorlar. Hakem, zemin, hava şartları, daha neler neler.