Bünyesinde barındırdığı Anaokulu ve Gündüz Bakım evleriyle minikler’e tam donanımlı eğitim veren Belediyesi, kış mevsimine girilmesi ile birlikte baş gösterecek hastalıklara karşı öğrencilerini sağlık kontrolünden geçirdi.

img_5698

Ragıp Tüzün, Adile Naşit, 80. Yıl, Batıkent ve Şehit Yüzbaşı İlker Aydın Anaokulu’nda gerçekleştirilen sağlık kontrollerinde  minikler’in aynı zamanda bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığına, kronik bir rahatsızlığı olup olmadığına da bakıldı.

“Erken teşhis çok önemli”

Belediye kurum doktoru Şahin Engin Kargın tarafından muayene edilen miniklerden rahatsızlığı bulunan öğrencilerin ailelerine bilgilendirme notu da verildi. Erken teşhisin çok önemli olduğunu belirten Kargın, “Aileler düzenli olarak mutlaka çocuklarının sağlık taramalarını yaptırmalıdırlar” dedi.
Çocuklarının sağlık kontrollerini düzenli olarak yapan belediyenin bu çalışmasından memnuniyet duyan veliler de, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a ve kurum doktoruna teşekkürlerini sundu.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz

Yenimahalle’de çocukların daha iyi şartlar altında mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için çalıştıklarını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise “Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onların iyi şartlar altında mutlu ve sağlıklı bir şekilde eğitim görmesini istiyorum. Bu yüzden miniklerimiz için sağlık ve eğitim alanında birçok faaliyette bulunduk. Çocuklarımız için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diye konuştu.