Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Bahçeleriçi Mahallesi’nde bulunan Köprü Camii Kur’an Kursunun açılışını yaptı. Açılışta 4-6 yaş arası öğrenci guruplarının yaptıkları gösteriler ve mehteran ekibinin performansı vatandaşların beğenisini kazandı.

Camilerimiz tamamen eğitim yuvası oldu

Açılış konuşmasında camilerin sadece namaz kılınan yerler olmadığını ifade eden Akgül, “Bu kutsal mekanlarda ilim de paylaşılır. Daha önce camilerimizin altında marketler bulunuyordu.

Göreve geldiğimizde bu anlayışı değiştirdik. Camilerimizin tamamıyla eğitim yuvası olmasını sağladık. Çünkü geleceğimiz olan yavrularımızı vatanına ve dinine bağlı bireyler olarak yetiştirmek bizim görevimiz” dedi.

Her hizmet bir imzadır

Her hizmetin bir imza olduğunun altını çizen Mamak Kaymakamı Ali Mantı ise, “Mamak Belediyesi bugün çok önemli bir işe daha imza attı. Bu açıdan geleceğimiz olan çocuklara verdiği destekten dolayı Akgül’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Eminim ki gençlerimizde bu hizmetleri karşılıksız bırakmayacaktır” dedi. Açılışa Mamak Kaymakamı Ali Mantı Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Mamak Müftüsü Ramazan Ilıkkan, Mamak Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Gültekin eşlik etti.