Minikler Belediyeye emanet

67

Yenimahalle Belediyesi, okul öncesi eğitim hizmete açtığı kreşlerle minikleri geleceğe hazırlıyor. Uzman kadrosu, tam donanımlı yapısıyla çağdaş ve kaliteli eğitimin adresi olan Yenimahalle Belediyesi Anaokulları ve Gündüz Bakımevleri 750 çocuğa eğitim veriyor.

7 anaokulu, 750 minik

Yenimahalle Belediyesi, yeni eğitim döneminde 7 anaokuluyla Yenimahalleli miniklere eğitim verecek. 80’inci Yıl, Ragıp Tüzün, Adile Naşit, Şehit Yüzbaşı İlker Aydın ve Batıkent, Demetevler Şehit Polis Tugay Can Kızılırmak ve Ergazi anaokulu ve gündüz bakımevlerinde 750 çocuğu geleceğe hazırlıyor.

“Anaokulu sayısını 10’a çıkartacağız”

Okul öncesi eğitimin öneminin altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle’de bulunan anaokulu sayısını 10’a çıkartacaklarını söyledi.Yaşar, “Önceliğimiz her zaman eğitim. Bunun için eğitim alanında örnek çalışmalar yapıyoruz. Anaokullarımızda çocuklarımız küçük yaşta eğitim öğretim hayatına tam donanımlı olarak hazırlanıyor. Biz anaokullarımıza büyük önem veriyoruz. Gerek eğitim kalitemizle ve gerek çocuklarımıza hazırladığımız koşullar nedeniyle anaokullarımıza yoğun talep oluyor ve talebi karşılamakta zorlanıyoruz.

Şuanda Ergazi Mahallesi’nde 7’inci anaokulumuzu açmaya hazırlanıyoruz. Bu sayıyı 10’a çıkartacağız” dedi.
Okul öncesi eğitim yuvalarında, derslikler, gösteri salonları, oyun salonları, masal odaları, uyku odaları, öğretmen, doktor ve psikolog odaları, görüşme odası, yemekhane ve mutfak bulunuyor.