Tevfik Ünsal İlkokulu Ana Sınıf Öğrencilerinden Yılsonu Gösterisi. Tevfik Ünsal İlkokulu’nun ana sınıfı öğrencileri yılsonu gösterisi düzenledi. öğrenciler göz dolduran performanslar ortaya çıkardı.

Tevfik Ünsal İlkokulu anasınıfı öğrencileri muhteşem bir yıl sonu gösterisi sundu. Minik öğrenciler Anaokulu öğretmeni Canan Erdoğan gözetiminde bir yıl boyunca hazırladıkları gösteriyi yönetimine ve velilere sundu.
Geçtiğimiz hafta Cuma günü Tevfik Ünsal çok amaçlı gösteri salonunda yapılan etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından okul müdürü Ünal Öztürk açılış konuşmasını yaptı. Öztürk ” öğrencilerimiz bir sene içinde aldığı eğimlerle kişisel gelişimleri ve el becerilerinde belirli noktalara geldiler bu gösteri için öğretmenimiz Canan Hanım ve öğrencileri bir senedir çalışıyorlar. Sizler için hazırladıkları gösteriyi izleyeceksiniz” derken öğrenciler için okul öncesi eğitimin öneminden de bahsetti.

Açılışın ardından sahneye çıkan minik yürekler ailelerine ve öğretmenlerine bütün hünerlerini göstermeye başladılar. İlk olarak iyilik draması’nı sergilediler. Sergiledikleri oyunda iyilik yapmanın ne kadar güzel olduğunu anlatan öğrenciler ardından mevsimler dramasını oynadılar. Oynadıkları her oyunda aslında tüm sene öğrendiklerini yansıtan öğrencilerdeki heyecan gözlerden kaçmadı.
Program slayt gösterileriyle devam ederken yorulan minikler dinlenme fırsatı buldu. Yapılan slayt gösterisinin ardından sahneye çıkan küçük hanımefendiler ve beyefendiler Bale ve lirik dans gösterisini ailelerine sundular. Çocukların her oyunundan sonra duygulu anlar yaşayan veliler gözyaşlarını tutamadı.

Minik öğrenciler  Tuna Çorum, Eda Gönültaş, Kerem Miraç Atmaca, Nergis Kızıltaş, Sümeyye Adıgüzel, Elif Seki, Mehdi Adıgüzel, Ela Nazlı Uyan , Mustafa Sönmez, Kıyas Paşa Kızıltaş, Saniye Çelik, Eylül Korkmaz, Cahit Efe Kaya , Enes Malik Toraman,. Ecrin Yılmaz, Kardelen Polat, Yusuf İplikçi, ve Rüzgar Karabağ yılsonu etkinliğinin kapanış oyunu olan Mustafa Kemal Atatürk draması ile sonlandırdı. Minik öğrencilerin bu gösterisi hem küçüklere hem de büyüklere duygulu anlar yaşattı. Ulu Önder Atatürk’ün çocukluğunu anlatan oyun hem eğlenceli hem de bir o kadar eğitici bir sunum oldu.

Programa okul müdürü Ünsal Öztürk, Müdür yardımcısı Kurban Alasran ve öğrencilerin yanı sıra birçok veli katıldı. Program boyu duygu dolu anlar yaşayan Tuna Çorum’un annesi Nilgün Çorum yıl sonu etkinliğini çok beğendiğini çok güzel dakikalar yaşadıklarını belirterek etkinliğin hazırlanmasındaki katkılarından dolayı okul öğretmenlerinden Pınar Kocaer’e ve anaokulu öğretmeni Canan Erdoğan’a teşekkürlerini bildirdi. Çorum. “Sergilenen gösterilerde çocukların çok yönlü düşünme, kendini ifade edebilme, özgüven oluşturma gibi kişisel gelişimlerini destekleyen birçok alan göz önünde tutuldu. Okulumuz sadece öğretime değil eğitime de önem veren bir okul . Okulumuz çocukları sosyalleştiren çevresine ve vatana hayırlı evlatlar yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumu olmuştur. Bu yolda çocuklarımıza eğitim veren, emeğini, desteğini esirgemeyen tüm öğretmenlerimize ve okul yönetimine teşekkür ederiz ”dedi.

OKUL HAKKINDA

Yayla Mahallesi 26. Sok. yer alan Tevfik Ünsal İlkokulu’nun yerinde Karahanlılar İlkokulu 1979 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Barakadan ibaret olan okul binasında zorluklar içerisinde eğitim-öğretim yapıldığını gören hayırsever iş adamı Tevfik Ünsal , bu baraka okulun yıkılıp yerine bir okul yapılmasına karar vermiş. Mayıs 1990 yılında hayırsever işadamı Tevfik Ünsal’ın katkılarıyla inşaata başlanıp Şubat 1991 yılında da eğitim-öğretime yeni bir binada devam edilmiştir.
Okul personeli bütünüyle, çevre halkına karşı bütünleşmeyi ön plana almış olup iyi ilişkiler içerisindedir. Üç yıl önce değişen idare ile birlikte öğretmenler ve velilerin desteğiyle okulda fiziksel anlamda ciddi değişimler meydana gelmiştir. Yenilenen spor salonu, çok amaçlı kullanıma açılmış ve sınıflar baştan yenilenmiş
Okulda tenis, drama, halk oyunları gibi bir çok alanda öğrencileri sosyalleştiren çalışmalar yapılmaktadır. Öğrenciyi tek yönlü değil her yönden geliştirmeye çalışan öğretmenler yaptıkları çalışmaları milli törenlerde, kermeslerde, sergilerde ve yılsonu gösterilerinde sergilemektedir. Sergilenen gösterilerde çocukların çok yönlü düşünme, kendini ifade edebilme, özgüven oluşturma gibi kişisel gelişimlerini destekleyen bir çok alan göz önünde tutuluyor.