Okulöncesi eğitimde kaliteli ve uygun ücretli hizmetiyle anne babaların öncelikli tercihi olan Çankaya Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevleri, eğitimde çocukların ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra el becerilerini geliştirebilecekleri atölye çalışmalarına da yer veriyor.
Eve Sığamadık Parti Evi’nde mutfak atölye çalışması yapan 5-6 yaş arası 345 çocuk, yeni bir deneyim kazanmanın heyecanını yaşadı; elma şekeri yaptı. Elmaları alıp sıraya giren minikler, elmaları önce şekere sonra çikolataya bulayıp ardından da süslemesini yaptılar. Atölye çalışması partiye dönüşen minikler, kendi yaptıkları elma şekerlerini paketleyip anne ve babalarına götürmek için sabırsızlandılar.
Hem eğlenip hem öğrenen çocuklar mutfaktaki başarılarını aldıkları sertifikalarla taçlandırdılar. Sertifikalı tatlı ustalarından Emir Poyraz Çelik (6), sevincini ve heyecanını “Elma şekeri yapımı çok lezzetli görünüyordu. Yaparken yemek istedim. İlk kez çikolatalı elma şekeri görüyorum” sözleriyle gösterdi. Zaman zaman evde anneleriyle kek, kurabiye, mantı gibi yiyecekler yaptıklarını söyleyen Efe Uslu (6) ve Nehir Sağlam (6) da “Çok eğlenceli” diyerek coşkularını gösterdiler.

FACEBOOK YORUMLARI