Minibüste başlayan yangın eve sıçradı
KONYA'DA PARK HALINDE BULUNAN MINIBUSTE CIKAN YANGIN YAKININDA BULUNAN EVE SICRADI. BIRDEN BUYUYEN ALEVLER ITFAIYE EKIPLERININ MUDAHALESI SONRASI SONDURULEREK KONTROL ALTINA ALINDI. (FOTO:TOLGA YANIK/KONYA,DHA)

KONYA’da bir evin bahçesinde park halinde bulunan minibüste çıkan yangın yakınında bulunan eve sıçradı. Alevler itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu söndürülerek kontrol altına alındı.

Saat 04.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Erenler Mahallesi Sivrihisar Sokak’ta başladı. Bir evin bahçesinde park halinde bulunan minibüste henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, bir süre sonra yakınında bulunan müstakil tek katlı eve sıçradı.

Alevleri fark edenler durumu polis ve itfaiyeye verdi. İhbar üzerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Bir çok koldan yangına müdahale eden ekipler alevlerin diğer evlere sıçramaması için yoğun çaba harcadı. Alevler 1 saatlik çalışma sonucu söndürülerek kontrol altına alındı.

Yangın sonrası ev ve minibüs kullanılamaz hale geldi. Sinir krizi geçiren ev sahiplerini komşuları sakinleştirmeye çalıştı. Polis ekipleri sokakta geniş güvenlik önlemleri aldı. Çıkış sebebi araştırılıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...