İzlanda galibiyetiyle önümüzdeki yaz Fransa’da düzenlenecek EURO 2016 Avrupa Şampiyonası’na direkt olarak katılma hakkını kazanan A Milli takım, ilk hazırlık sınavını bugün tarihinde ilk kez karşılaşacağı Katar önünde verecek.
Maç, Katar’ın başkenti Doha’daki 12 bin kişilik Abdullah bin Khalife Stadı’nda TSİ 19.30’da başlayacak ve SHOW TV’den canlı olarak

A Milli Futbol Takımı, Fransa’da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Şampiyonası öncesi ilk hazırlık maçını bugün deplasmanda Katar ile oynayacak. Başkent Doha’daki 12 bin kişilik Lekhwiya Stadyumu’nda oynanacak mücadele TSİ 19.30’da başlayacak.
Tarihinde ilk kez Katar ile karşılaşacak olan Türkiye, 2. hazırlık maçını ise 17 Kasım akşamı İstanbul’da Yunanistan ile oynayacak.
FATİH TERİM YÖNETİMİNDEKİ 117. MAÇ
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takımımızın Katar ile oynayacağı hazırlık maçında ay yıldızlı ekibin başında 117. kez sahaya çıkacak.
KATAR İLE TARİHİMİZDE İLK KEZ 
A Milli Takım tarihinde ilk kez Katar ile karşılaşacak.
1960 yılında kurulan Katar Futbol Federasyonu 1972 yılında FIFA’ya, 1974 yılında ise Asya Futbol Konfederasyonuna bağlandı. FIFA Dünya sıralamasında 397 puanla 85’inci sırada bulunan Katar Milli Takımının teknik direktörlüğünü Uruguaylı Jose Carreno yapıyor. Tarihin de Dünya Kupasına katılmayı hiç başaramayan Katar’ın Milli Takımlar düzeyinde ki en önemli başarısı ise 2011 yılında çeyrek final oynadığı Asya Kupası ve 2014 yılında şampiyon olduğu Batı Asya Futbol Federasyonları Kupası şampiyonluğudur.