MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Milliyetçi ve muhafazakâr seçmen AKP’den ümidini kesmiş, halkı kandırdığını görmüştür. Aldatma ve Kandırma Partisi olan AKP’nin kurmayları, MHP’nin yükselişinden telaşa düştüklerinden çareyi belden aşağı yöntemlere başvurmakta görmüşlerdir” açıklamasında bulundu.
MHP’li Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın MHP’ye yönelik son dönemdeki açıklamalarına ilişkin, “AKP, günden güne eriyip küçülmektedir. Milliyetçi ve muhafazakâr seçmen AKP’den ümidini kesmiş, halkı kandırdığını görmüştür. Aldatma ve Kandırma Partisi olan AKP’nin kurmayları, MHP’nin yükselişinden telaşa düştüklerinden; çareyi belden aşağı yöntemlere başvurmakta görmüşlerdir. Bu; aslında onlar için çare değil; çaresizlik, zavallılık ve düşkünlüktür. Haddini ve hududunu bilmeden MHP Liderine Kanarya Sevenler Derneği kurmasını tavsiye eden AKP’li Yalçın Akdoğan’ın partisi AKP, 13 yıldır PKK Muhipleri Derneği gibi yönetilmiştir.  AKP; sırtlan, çakal ve baykuş sevmektedir. Bu hususta da benzersiz, eşsizdir. Üstelik Akdoğan, AKP hükûmetlerinin PKK ile pazarlıklarında etkin rol oynayan isimlerin başında gelmektedir.  Kendisinden önce aynı konumda olan Beşir Atalay PKK’ya ve bölücü seviciliğe yeterince liyakat gösteremediği için, pontusçu zihniyetin mümessili Yalçın Akdoğan bizzat Tayyip Erdoğan tarafından bu işe memur edilmiştir. Akdoğan’ın sözlerine bakınca sanki çözüm süreci altında PKK’yı yüze çıkaran, şımartan, palazlandıran onun partisi değilmiş sanırsınız.  PKK’yı hoşnut etmek için Meclisten çıkarılan torba yasaları hazırlayan AKP değilmiş sanırsınız” dedi.
Başta Yalçın Akdoğan olmak üzere Mahir Ünal ve Efkan Ala’dan AK Partililerin 28 Şubat 2015’te PKK’nın siyasi kanadı olan HDP ile Dolmabahçe mutabakatını “tezgâhlayan” yıkım ekibinin başaktörlerinden olduğunu ileri sürdü.

süren Yalçın, “Dolmabahçe’yi imzalayan bu isimlerin Sevr’i imzalayan Hadi Paşa, Rıza Tevfik ve Halis Beyden oluşan üç isimden ne farkı vardır. Akdoğan, İmralı canisine ricacı olmak ve onun yüksek görüşlerinden yararlanarak PKK’yı memnun etmek için Ada’ya kaldırılan ihanet gemilerinin rotasını ve yolcularını da belirleyenler arasındadır. Türkiye’nin bütünlüğüne ve toplumsal barışa düşman kanlı bir örgütle pazarlığa oturarak Türk siyasi tarihinde kara bir sayfa açan, Oslo’ya ve Kandil’e ‘turistik’ gezi düzenleyip gizlice eleman göndererek devletin ve MİT’in onurunu ayaklar altına alan Tayyip Erdoğan ve AKP hükûmetlerinin ayaza çıkmış pislikleri, alayının paçasına sıvanmıştır” dedi.
-“HEPSİ AYNI ÇATAL DİLLE KONUŞMAKTADIR”-
“AKP’li Mahir Ünal da MHP Lideri hakkındaki açıklamalarıyla bu partinin yalancılığına ve sıkı palavracılığına ‘seçkin’ bir numune olmuştur” diyen Yalçın şunları kaydetti:
“Bu şahsın; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Bu millet bizi ne uzatıyor ne kısaltıyor ne de olduruyor.” dediğine dair iddiası, tamamen uydurmadır. Abileri Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim gezileri ve toplantıları sırasında MHP hakkında gerçeğe aykırı beyanlarda bulunmakta, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi hayırcılıkla itham etmektedir. MHP’yle ilgili iftira kampanyalarına hız vermeleri, Davutoğlu’yla birlikte AKP’nin bütün sözcülerine Kaçak Saray’daki reisleri tarafından tembihlenmiş olmalı ki artık hepsi aynı çatal dille konuşmaktadır. Oysa gecen haftaki televizyon programında Sayın Bahçeli, Davutoğlu ile görüşmelerinin iç yüzünü açıklamış, ülkenin çok ihtiyaç duyduğu sırada bir koalisyon hükûmetine asıl hayır diyenin Başbakan olduğunu ortaya koymuştur. Üstelik büyük bir fazilet, siyasi nezaket ve ahlak örneği göstererek Davutoğlu’nun saklı kalmasını ısrar ve ricayla istediği beyanlarını ortaya sermemiştir.  Buna rağmen başta Ahmet Davutoğlu olmak üzere Yalçın Akdoğan ve Mahir Ünal gibi AKP sözcülerinin büyük bir nezaketsizlik ve çıkarcılıkla MHP Liderini suçlamaları, seviyeyi düşürerek belden aşağı vurmaları; bunların hepsinin ayinesinin kirli, yüzlerinin çirkin, yüreklerinin kapkara olduğunu göstermektedir.”
-“MHP’NİN HAKLILIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTIR”-
AK Partililerin hem suçlu hem de güçlü olduğunu savunan Yalçın, “İhanet senaryosunda başrol üstlenen bir siyasi partinin sözcülerinin, maçaları sıkışınca MHP’ye saldırmasını yadırgamıyoruz. Çünkü bunların pisliklerini sayıp döken MHP’nin haklılığı ortaya çıkmıştır. Bunun içindir ki açıkta ve cürmümeşhut hâlinde milletimize yakalanan AKP kurmayları, hanemize tecavüze kalkışmıştır. AKP’liler, hem suçlu hem güçlüdür. Mecliste azınlıkta kaldığı hâlde Anayasa ve yasa tanımaz Tayyip Erdoğan’ın güdümünde tek başına iktidardaymış gibi hükûmet eden, buna rağmen Türkiye’yi sorunlar ve terör sarmalından çıkarmayı beceremeyen bir partinin, asıl sorumluluklarını bir kenara bırakıp MHP’yle uğraşması; aczin, sefilliğin ve kepazeliğin yansımasıdır”

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.