DEVLET BAHÇELİ’YE KARŞI GENEL BAŞKAN ADAYI OLAN TUĞRUL TÜRKEŞ, KORAY AYDIN VE ÜMİT BOZDAĞ MECLİS YOLUNDA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ İktidara yürüyüş “ adınıu verdiği 7 Haziran Seçimlerine parti içi barışı sağlayarak giriyor. Bahçeli Alpaslan Türkeş’in vefatından sonra kongrelerde kendisine karşı aday olan 3 ismi listesinde 1. Sıraya koyarak önemli bir adım attı. Tuğrul Türkeş, Koray Aydın ile halen MHP Milletvekilli iken bu kez Ümit Bozdağ’da Gaziantep 1. Sıraya konularak MHP tabanına birlik ve beraberlik mesajı verildi.
MHP’de Alparslan Türkeş’in 1997 yılında ölümüyle boşalan genel başkanlık yarışında Başkan Vekili Tuğrul Türkeş’in rakiplerinin ikinci turda Devlet Bahçeli lehine ittifak kararı almasıyla tansiyon yükseldi ve Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, taraftarlarıyla kürsüyü işgal etti. “Söz yok eylem var” diyerek kongrenin iptal edilmesine yol açmıştı.
2005 yılında MHP Genel Başkanlığına aday olan ama adaylığı kabul edilmeyen Özdağ, aynı yıl partisinden de ihraç edildi. 2010 yılında tekrar MHP üyesi olan ve 12 Haziran 2011’de yapılan milletvekili seçiminde partisinin İstanbul 2. bölge 4. sıradan milletvekili adayı oldu ama kazanamadı
4 Kasım 2012 tarihinde yapılan 10. MHP olağan kongresinde MHP Genel Başkanlığı’na aday oldu. Koray Aydın bu kongrede 441 oy alarak, Devlet Bahçeli’nin ardından ikinci oldu. Bu adaylığına rağmen Bahçeli rakibi Koray Aydın’ı Trabzon’da 1. Sıradan aday gösterdi.
7 Haziran seçiminde kendisine karşı Genel Başkan adayı 3 ismi de listelerinin 1.sıralarından aday göstererek MHP tabanına birlik mesajı verdi.