MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, seçimli kurultay çağrısının tuzak olduğu iddialarına ilişkin, “Bu tür iddia ve suçlamalar, MHP’nin adını ve yıllarca mücadelesini verdiği kutlu davanın ismetini kirletmek anlamına gelir. Ayrıca bilinmelidir ki MHP Ülkücülere ve partimizin değerli delegelerine asla tuzak kurmaz.

MHP’nin 19 yıllık Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin kamuoyuna deklare ettiği 10 Temmuz seçimli kurultayını tuzak olarak gösterme cehalet, seviyesizlik ve ölçüsüzlüğüdür” ifadelerini kullandı.
MHP’li Yalçın, seçimli kurultay çağrısının tuzak olduğu İddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.  Yalçın, MHP’nin Yargıtay’ın vereceği karara uyulacağına dair açıklamalar doğrultusunda gerekli adımları attığını belirterek, “Buna rağmen 10 Temmuz tarihinde yapılması öngörülen seçimli kurultayın, bir tuzak olduğu yönünde iddialar ortaya atılmıştır. Bir türlü tatmin olmayan ve amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğu anlaşılan malum ‘olağanüstü kurultaycılar kumpanyası’ tarafından ortaya atılan edep, haya ve terbiyeden yoksun bu iddia, MHP Genel Merkezinin meşruiyetini gölgelemeye yönelik bir manipülasyondur” açıklamasında bulundu.

“CEHALET, SEVİYESİZLİK VE ÖLÇÜSÜZLÜĞÜDÜR”

Siyasi hayatı boyunca MHP’den ne kamuoyunu ne de kendi camiasını aldatmaya dönük herhangi bir açıklama yapılmadığını aktaran Yalçın, “MHP daima doğruluk, güven ve hakkaniyetin timsali olmakla kalmamış; kurumsal kimliği hem milliyetçi-Ülkücü Hareketin hem de toplumsal bütünlüğümüzün garantisi olmuştur. Bu tür iddia ve suçlamalar, MHP’nin adını ve yıllarca mücadelesini verdiği kutlu davanın ismetini kirletmek anlamına gelir. Ayrıca bilinmelidir ki MHP Ülkücülere ve partimizin değerli delegelerine asla tuzak kurmaz. Camiamıza ve hareketimize kurulan asıl tuzak, MHP’nin 19 yıllık Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin kamuoyuna deklare ettiği 10 Temmuz seçimli kurultayını tuzak olarak gösterme cehalet, seviyesizlik ve ölçüsüzlüğüdür” ifadelerini kullandı.

“YARGITAY KARARININ AÇIKLANMA ZAMANI MANİDAR”

Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 24 Mayıs’taki grup toplantısında AK Parti’ye partili cumhurbaşkanı ve başkanlık sistemi konusunda destek vermeyeceğini açıklamasının hemen ardından Yargıtay kararının açıklanmasının tesadüf olmadığını savundu. Bu durumu manidar olarak nitelendiren yalçın kurultay sürecinde bahçelinin AK Parti tarafından desteklendiği iddialarının “asılsız” olduğunun mahkeme kararıyla ortaya çıktığını belitti.

“KURULTAY HAZIRLIKLARI KURUMSAL BİR KİMLİK GEREKTİRMEKTEDİR”

“Hukuki süreç devam ediyor. Seçimli kurultayı da Kayyım Heyeti yapacak demek genel merkezi yok saymaktır. MHP’de siyaset yapmanın yolunu, mahkeme ile kayyum heyeti çizmez. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mukadderatını ilgilendiren bir süreçte MHP’siz herhangi bir kurultayın da meşruiyeti olmaz.